24 czerwca 2018

Konfitury » Ludzie, pasje i ich opowieści

Dla dzieci przemierzą 900 km od Tatr po Hel

Dla dzieci przemierzą 900 km od Tatr po HelRowerowa akcja charytatywna „Podróż dla Innych”
13 sierpnia 2015 roku, środa, godzina 7:02, słońce już wysoko, nieopodal w górę wzbijają się wierchy Tatr, a w Bukowinie trzech śmiałków wyrusza w 900 kilometrową „Podróż dla Innych”. Edwin Osiecki i Paweł Matczyński, menadżerowie firmy DHL Express oraz wieloletni jej klient Stanisław Wojtanek, zamierzają przemierzyć na rowerach trasę od Tatr po Hel w ciągu 4 dni w dniach 12-15 sierpnia br.
Głównym celem rowerowej wyprawy jest zebranie jak największej kwoty dla dwojga podopiecznych fundacji Dostrzegamy Innych Ludzi oraz Jedni Drugim. Należy do nich Kacper z porażeniem mózgowym, pacjent hospicjum domowego St. Vincent Medical Center. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżka ortopedycznego dla niego oraz urządzenia medycznego ułatwiającego odkrztuszanie.


Podróż dla innych od Tatr po Hel

Szczególnej pomocy wymaga również podopieczna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bogumiłku - Natalka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zebrane środki pozwolą sfinansować koszty jej leczenia, na które nie stać jej rodziców z powodu trudnej sytuacji materialnej.
W rowerową „Podróż dla Innych” włączyli się pracownicy DHL, akcję wspierają również sponsorzy - Kinnarps, Proeko, Agap i Elint, a także firma DHL Express (Poland) oraz wiele osób i organizacji, którym bliska jest pomoc innym.
„Jedziemy w „Podróż dla Innych”, gdyż mamy do zrealizowania ważny cel: zebrać fundusze na leczenie Natalii i Kacpra. Podczas tych czterech dni, dając z siebie to, co wbrew pozorom nie przychodzi nam łatwo, swój trud i wysiłek fizyczny, chcemy wesprzeć dzieci w walce z ciężką chorobą. Wierzę, że dzięki naszej determinacji i zaangażowaniu wielu osób w akcję, przyczynimy się do tego, że będą mogły lepiej funkcjonować w codziennym życiu.” – powiedział Edwin Osiecki, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w DHL Express i uczestnik akcji „Podróż dla Innych”.
Każdego dnia rowerzyści zamierzają pokonywać średnio 220 km, dlatego trasa podróży podzielona została na 4 etapy. Pierwszy z nich wiąże się z przejechaniem odcinka z Bukowiny Tatrzańskiej do Nakła (12.08.). Z Nakła peleton wyruszy do Łęczycy (13.08.), a następnie do Tlenia (14.08.), z którego następnego dnia uda się w ostatni etap podróży, na Hel.

Swoimi wrażeniami uczestnicy wyprawy podzielili się już z trasy - Pomimo trudu, wysiłku, zmęczenia i uciążliwego upału, jesteśmy pełni entuzjazmu i szczęśliwi z naszego udziału w rowerowej podróży dla innych. Z każdym kilometrem jesteśmy coraz bliżej celu. Współuczestnicząc w tej akcji, chcemy zwrócić uwagę na to, że takich osób wymagających pomocy i opieki jest wiele i jeśli można coś zrobić, aby im pomóc, to pomagajmy. Pomagać można naprawdę na wiele sposobów.
Podopiecznych akcji „Podróż dla Innych” może wesprzeć każdy, wpłacając dobrowolne sumy na konto Fundacji „Dostrzegamy Innych Ludzi” z dopiskiem: „akcja Podróż dla Innych”:
* Fundacja DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”; Bank CitiHandlowy:47 1030 0019 0109 8530 0043 3352.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×