22 czerwca 2018

Konfitury » Ludzie, pasje i ich opowieści

Ojciec sportowej Toyoty GT86 na spotkaniu z fanami w Anglii

Ojciec sportowej Toyoty GT86 na spotkaniu z fanami w Anglii Tetsuya Tada, główny inżynier Toyoty GT86, był gościem honorowym spotkania właścicieli GT86 zorganizowanego przez Toyota UK, które odbyło się w ostatni piątek. Tada-san rozmawiał z uczestnikami zlotu, oglądał ich samochody i rozdawał autografy – niektóre bezpośrednio na autach.
W spotkaniu wzięło udział 27 samochodów. Wiele z nich wyglądało, jakby właśnie wyjechały z fabryki. Inne mogły się pochwalić spektakularnym tuningiem. Nie zabrakło sześciu GT86, nawiązujących wyglądem do kultowych Toyot, które zapisały się w historii motorsportu. GT86 zainspirowane przez Toyotę 2000GT Shelby, Toyotę Celicę Castrol GT-Four WRC czy Toyotę Celicę 1600GT Ove Anderssona były atrakcją ubiegłorocznego festiwalu w Goodwood.


Ladies First

Zespoły Fensport i Rogue Motorsport pojawiły się ze swoimi tuningowanymi autami o mocy około 500 KM. Na spotkaniu pojawiło się też wielu prywatnych miłośników sportowych Toyot. Na honorowym miejscu stanęła klasyczna Corolla AE86 GT Coupe, słynna poprzedniczka współczesnego modelu. Był to lekki samochód z tylnym napędem, o dużych możliwościach sportowych i przystępnej cenie, który zadebiutował w 1983 r. Legendarny Hachi-Roku (86 po japońsku) przeniknął do kultury popularnej i stał się ulubionym samochodem młodych fanów driftingu w Japonii. 
 

Premiery Toyoty na festiwalu Goodwood
Zlot właścicieli GT86 to jeden z dwóch powodów, dla których Tetsuya Tada przyjechał do Wielkiej Brytanii – drugi to Goodwood Festival of Speed, który trwał od czwartku do niedzieli. Z okazji tego wielkiego święta motoryzacji Toyota UK zorganizowała brytyjską premierę odświeżonej Toyoty GT86. Sportowe coupe po liftingu trafi do salonów po wakacjach.

Wraz z nim swój pierwszy publiczny pokaz na Wyspach zanotował nowy hybrydowy crossover C-HR. Widzowie mieli także okazję zobaczyć w akcji GT86 CS-R3, czyli model w specyfikacji wyścigowej FIA, wodorową Toyotę Mirai z lustrzaną karoserią i nowego Hiluxa.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×