24 czerwca 2018

Konfitury » Ludzie, pasje i ich opowieści

CTL Chemkol wspiera resocjalizację więźniów

CTL Chemkol wspiera resocjalizację więźniówSpółka CTL Chemkol rozpoczęła współpracę z Aresztem Śledczym w Kędzierzynie-Koźlu, w ramach której zatrudnia osoby pozbawione wolności. - Każdy człowiek chce się czuć potrzebny i wartościowy. Zdecydowaliśmy się zatrudnić więźniów w naszej firmie, aby dać im szansę na powrót do społeczeństwa i normalnego życia w przyszłości - podkreśla Andrzej Rusek, prezes zarządu CTL Chemkol. Projekt jest wspierany przez Fundusz Aktywizacji Zawodowej Skazanych.
Obecnie w spółce z Grupy CTL Logistics pracuje już 7 osadzonych. Są to osoby odbywające wyroki za drobne przestępstwa. Współpracę z aresztem CTL Chemkol rozpoczął w styczniu tego roku. Na początek więźniowie przechodzą około tygodniowe przeszkolenie, a następnie podejmują normalną pracę w warsztacie, gdzie prowadzone są naprawy rewizyjne i główne wagonów towarowych.
 - Więźniowie są bardzo zaangażowani w swoje obowiązki służbowe i mają ogromną motywację do pracy, co nas pozytywnie zaskoczyło - zaznacza Andrzej Rusek, prezes zarządu CTL Chemkol. - Dla osadzonych w areszcie praca w warsztacie ma ogromną wartość. Po pierwsze mogą opuścić choć na kilka godzin mury więzienia, po drugie - zarabiają własne pieniądze, po trzecie - wychodzą do społeczeństwa, a po czwarte wreszcie - zdobywają nowe kwalifikacje zawodowe - przekonuje.
Możliwość odpłatnej pracy poza murami aresztu jest dla więźniów nobilitacją. - W areszcie jest duże zainteresowanie pracą w naszym zakładzie, gdyż więźniowie wiedzą, że jeśli będą się dobrze sprawować, mają szansę na stałe zatrudnienie w stabilnej firmie. Traktujemy ich jak normalnych pracowników, dbając aby czuli się w naszym zespole doceniani i szanowani za pracę - zauważa Paweł Stępkowski, członek zarządu CTL Chemkol. - Docelowo chcemy zatrudnić 16 osób - dodaje.
Zasady współpracy uzgodnili na specjalnym spotkaniu przedstawiciele spółki oraz major Wojciech Dudziec, dyrektor Aresztu Śledczego Kędzierzyn-Koźle. Projekt zatrudnienia więźniów jest wspierany przez Służbę Więzienną w ramach Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy.
- Osobom odbywającym karę pozbawienia wolności, praca w naszej spółce daje realną nadzieję na powrót do normalnego życia po wyjściu z aresztu, ponieważ mają szanse na zatrudnienie u nas na stałe - podkreśla Paweł Stępkowski. - Bardzo ważny jest dla nas etyczny wymiar tej współpracy, gdyż resocjalizacja przez pracę przynosi korzyści nie tylko samym więźniom, ale przede wszystkim całemu społeczeństwu. Problemem osób z wyrokami jest niemożność znalezienia pracy i brak perspektyw na uczciwe zarobienie na życie. W efekcie bardzo często osoba raz skazana znowu popełnia przestępstwo, a społeczeństwo ponosi koszty utrzymania jej w więzieniu. Dlatego będziemy rozwijać współpracę z Aresztem Śledczym Kędzierzyn-Koźle - zapowiada.
- Cieszę się, że spółka CTL Chemkol zaangażowała się w ten pożyteczny społecznie projekt. Jestem przekonany, że będziemy go z sukcesem kontynuować z korzyścią zarówno dla naszej firmy jak i lokalnej społeczności - podsumowuje Jarek Król, prezes zarządu Grupy CTL Logistics.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×