20 lutego 2019

Konfitury » Ludzie, pasje i ich opowieści

Być kobietą w logistyce

Być kobietą w logistyce
Logistyka kojarzona jest stereotypowo z twardym, męskim zawodem. Zupełnie niesłusznie. Z roku na rok w branży pracuje coraz więcej kobiet. W DB Schenker panie doskonale realizują się m.in. w logistyce, komunikacji, sprzedaży czy HR.Ilona Galińska-Białas, krajowy specjalista ds. zgodności z prawem i etyką zastępca dyrektora polityki personalnej, nigdy nie planowała pracować w logistyce. Skończyła chemię na Uniwersytecie Łódzkim i marzyła o posadzie nauczycielki.

- W DB Schenker pracuję od początku istnienia firmy w Polsce, czyli około 26 lat. Była to moja pierwsza praca. Na początku zajmowałam się kadrami i płacami, kolejnym ważnym etapem były rekrutacje i wprowadzenie systemu ocen dla pracowników. W 2001 roku powierzono mi stanowisko dyrektora oddziału w Kielcach. Pracowałam tam przez osiem lat, to była dla mnie ogromna możliwość rozwoju. W Kielcach mieszkałam sama, a do domu przyjeżdżałam głównie w weekendy. Mało czasu spędzałam wtedy z rodziną, co było dla mnie trudne, mimo że mogłam liczyć na wsparcie i zrozumienie moich najbliższych. Doświadczenie zdobyte na tym stanowisku pomogło mi bardzo, gdy wróciłam do pracy w HR. Czułam i rozumiałam oczekiwania menedżerów, potrafiłam mówić ich językiem i wreszcie od kuchni poznałam, na czym polega biznes – mówi.Joanna Durzyńska, menedżer doskonalenia biznesu w logistyce kontraktowej, jako dziecko chciała zostać nauczycielką albo pediatrą. Odnalazła się w świecie logistyki zdominowanym przez mężczyzn, a jej wrażliwość i empatia doskonale przydają się w pracy.

- W DB Schenker pracuję od ośmiu lat. W tym czasie zajmowałam kilka stanowisk. Od początku jestem związana z logistyką kontraktową. Pracę rozpoczęłam w magazynie logistycznym w Teresinie, a po trzech latach zostałam koordynatorką obsługi logistycznej w tej lokalizacji. Obecnie zajmuję stanowisko menedżerki doskonalenia biznesu w logistyce kontraktowej w całej Polsce.

Lubię swoją pracę za tempo i dynamikę, za to, że nigdy się nie nudzę, a każdy dzień jest inny od poprzedniego. Od pierwszego dnia pracy w DB Schenker czuję, że to organizacja, która jest dla mnie właściwym miejscem, że mogę się tu nie tylko rozwijać, ale też inspirować innych – wyjaśnia.


X Polecamy artykuł:
Zostań pogranicznikiem

Według Marleny Dorniak, szefa rozwoju biznesu, kobiety w branży logistycznej chcą przede wszystkim być postrzegane przez pryzmat profesjonalizmu a nie płci. Swoją pracę rozpoczęła jako szef obsługi logistycznej, była też szefową magazynu w Bydgoszczy, a po pięciu latach zapragnęła nowych wyzwań.

- Nauczyłam się wielu rzeczy i nadszedł czas na kolejny krok w karierze. W 2012 roku objęłam stanowisko szefa działu projektów wdrożeniowych i doradczych. To był dobry wybór. Z logistyki kontraktowej przeszłam do biznesu lądowego, odkrywając nowe odsłony logistyki – transport, wdrożenia, zarządzanie projektami i doradztwo. Przez kolejne pięć lat wdrażałam i usprawniałam procesy wewnętrzne zarówno w firmie, jak i u klientów, a w 2017 roku zostałam szefem nowego działu zajmującego się rozwojem biznesu – mówi.


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×