9 grudnia 2019

Konfitury » Ludzie, pasje i ich opowieści

Listonosz - bajkopisarz

Listonosz - bajkopisarz
Spośród 80 tys. osób pracujących w Poczcie Polskiej, wiele z nich, po godzinach pracy, poświęca się różnym pasjom, rozwija swoje talenty. Poczta Polska wykorzystuje ten potencjał i pomaga w jego rozwoju.

Pod koniec sierpnia 2018 r. we wszystkich placówkach pocztowych pojawiła się nowa seria „Bajek z morałem” napisana przez Roberta Kuśtę, który jest nie tylko bajkopisarzem, ale także listonoszem w Urzędzie Pocztowym w Radomiu.

Z Pocztą Polską związany jest od 25 lat. Swoją przygodę z bajkami Pan Robert rozpoczął czternaście lat temu odrabiając pracę domową z synem.

W trzeciej już serii „Bajek z morałem” ukazały się cztery nowe bajki: „Dziecięcy świat marzeń”, „Zosia kłamczucha”, „Zakochana para” i „Zając psotnik”. Każda z czterech książeczek poza ciekawą historią napisaną wierszem, posiada słowniczek z trudniejszymi wyrazami oraz pytania do tekstu. Bajeczki w formie zabawy sprawdzają umiejętność czytania ze zrozumieniem. Kolorowe, zabawne i bardzo przyjazne rysunki Pani Renaty Krześniak dopełniają całości.

– Bardzo lubię kontakt z ludźmi, więc praca listonosza szybko zaczęła sprawiać mi przyjemność. Siłą rzeczy po dwudziestu pięciu latach mojej pracy na tym samym rejonie, między mną a klientami zaczęła się tworzyć pewna relacja, której nie chciałbym na wyrost nazywać po imieniu. Ważne jest to, że dla moich klientów jestem kimś bliskim i co ciekawe po dwudziestu pięciu latach nadal nie przestajemy się do siebie uśmiechać. Nierzadko w niejednej rodzinie poznałem już jej cztery pokolenia. Krótko mówiąc poza tym że przynoszą listy jestem dla nich bliską osobą (oczywiście z wzajemnością) co sprawia że praca mimo iż ciężka, przestaje być tylko pracą – mówi Robert Kuśta.

Do tej pory w placówkach Poczty Polskiej sprzedano blisko 160 tys. „Bajek z morałem” autorstwa pocztowego listonosza.
jagr./PP

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×