24 kwietnia 2018

Konfitury » Serwis wakacyjny

672 km autostrady A4

672 km autostrady A420 lipca 2016 r. został oddany do ruchu odcinek autostrady A4 Rzeszów-Jarosław, łączący węzły Rzeszów Wschód (S19) i Jarosław Zachód (DK94). Oddanie ostatniego odcinka A4 oznacza, że najdłuższa w Polsce, licząca 672 km autostrada, jest przejezdna na całym przebiegu. Jest także pierwszą autostradą łączącą dwie granice Polski, która zapewnia płynne skomunikowanie na linii wschód-zachód oraz autostradowe połączenie Niemiec, Czech i Ukrainy.
Nowo oddany fragment autostrady A4 ma ogromne znaczenie nie tylko dla społeczności lokalnej i kierowców jadących tranzytem na osi wschód-zachód, ale też dla rozwoju gospodarki Podkarpacia i całego kraju. 


Zlikwidują bramki na autostradach?

Droga rozszerza sieć autostrad w Polsce i zwiększa przepustowość oraz prędkości ruchu tranzytowego w III korytarzu ponadeuropejskim. Pozwoli również na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrów Rzeszowa, Łańcuta i Przeworska oraz poprawi bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 4.
Inwestycja obejmowała m.in. budowę 41,2 km autostrady o przekroju poprzecznym 2 x 2 pasy ruchu + pasy awaryjne i parametrach technicznych drogi klasy A wraz z węzłami autostradowymi: Łańcut, Przeworsk i Jarosław Zachód. Powstało też 78 obiektów inżynierskich oraz  infrastruktura towarzysząca (drogi serwisowe,  punkty MOP, obwód utrzymania autostrady na węźle Jarosław Zachód).
Obecnie na ponad 41 km odcinku autostrady kierowcy mogą spodziewać się utrudnień tylko na dystansie ok. 2 km, gdzie ruch pojazdów będzie się odbywał po jednej jezdni w obu kierunkach. Oddanie do ruchu autostrady bez utrudnień planowane jest na 31 sierpnia 2016 r. a zakończenie wszystkich prac na 20 października 2016 r.
jagr./MIB

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×