23 czerwca 2018

Konfitury » Serwis wakacyjny

672 km autostrady A4

672 km autostrady A420 lipca 2016 r. został oddany do ruchu odcinek autostrady A4 Rzeszów-Jarosław, łączący węzły Rzeszów Wschód (S19) i Jarosław Zachód (DK94). Oddanie ostatniego odcinka A4 oznacza, że najdłuższa w Polsce, licząca 672 km autostrada, jest przejezdna na całym przebiegu. Jest także pierwszą autostradą łączącą dwie granice Polski, która zapewnia płynne skomunikowanie na linii wschód-zachód oraz autostradowe połączenie Niemiec, Czech i Ukrainy.
Nowo oddany fragment autostrady A4 ma ogromne znaczenie nie tylko dla społeczności lokalnej i kierowców jadących tranzytem na osi wschód-zachód, ale też dla rozwoju gospodarki Podkarpacia i całego kraju. 


Zlikwidują bramki na autostradach?

Droga rozszerza sieć autostrad w Polsce i zwiększa przepustowość oraz prędkości ruchu tranzytowego w III korytarzu ponadeuropejskim. Pozwoli również na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrów Rzeszowa, Łańcuta i Przeworska oraz poprawi bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 4.
Inwestycja obejmowała m.in. budowę 41,2 km autostrady o przekroju poprzecznym 2 x 2 pasy ruchu + pasy awaryjne i parametrach technicznych drogi klasy A wraz z węzłami autostradowymi: Łańcut, Przeworsk i Jarosław Zachód. Powstało też 78 obiektów inżynierskich oraz  infrastruktura towarzysząca (drogi serwisowe,  punkty MOP, obwód utrzymania autostrady na węźle Jarosław Zachód).
X Polecamy artykuł:
Ivan Hofmann nowym CEO GLS w USA

Obecnie na ponad 41 km odcinku autostrady kierowcy mogą spodziewać się utrudnień tylko na dystansie ok. 2 km, gdzie ruch pojazdów będzie się odbywał po jednej jezdni w obu kierunkach. Oddanie do ruchu autostrady bez utrudnień planowane jest na 31 sierpnia 2016 r. a zakończenie wszystkich prac na 20 października 2016 r.
jagr./MIB

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×