21 kwietnia 2018

Konfitury » Serwis wakacyjny

Lotniska w trakcie Światowych Dni Młodzieży

Lotniska w trakcie Światowych Dni MłodzieżyW związku z Światowymi Dniami Młodzieży na wszystkich lotniskach w Polsce wzmożono środki bezpieczeństwa. Zwiększona została liczba patroli służb odpowiedzialnych za ochronę. Dokładniejsze też będą kontrole bezpieczeństwa pasażerów i bagaży. Dodatkowe środki bezpieczeństwa są zastosowane również na Lotnisku Chopina w Warszawie.
Dlatego służby lotnisk proszą o wcześniejsze przybycie na lotnisko, tak aby zapewnić sobie czas potrzebny na spokojną odprawę zarówno biletowo-bagażową, jak i kontrolę bezpieczeństwa oraz kontrolę paszportową w przypadku kierunków, gdzie jest ona konieczna.


Ponad 50 tys. pielgrzymów przyjechało do Krakowa pociągami

Wszystkim podróżującym z lotnisk polskich, a w szczególności z Lotniska Chopina przypominamy:
wcześniej stawić się na lotnisko, zarezerwować sobie czas na nieprzewidziane sytuacje jakie mogą wystąpić po drodze oraz na możliwe kontrole na trasach dojazdowych do lotniska.
od razu po przybyciu na lotnisku podejść do odprawy biletowo-bagażowej lub samego stanowiska oddawana bagażu. Jeśli stanowisko nie jest otwarte prosimy podejść do niego jak tylko zostanie otworzone.
Po odprawie biletowo-bagażowej (check-in) niezwłocznie udać się do kontroli bezpieczeństwa. Przed spakowaniem bagażu podręcznego w domu należy zapoznać się z informacjami co można przewozić w bagażu podręcznym, a co jest zakazane.
nie czekać z kontrolą bezpieczeństwa do ostatniej chwili.
Jeśli wymagana jest kontrola paszportowa prosimy zaraz po przejściu kontroli bezpieczeństwa udać się do kontroli paszportowej.
Na terminalu:
nie zostawiać bagażu bez opieki. Taki pozostawiony bagaż wywoła reakcję służb lotniskowych, co może wiązać się z utrudnieniami oraz konsekwencjami (m.in. mandatem).
 zgłaszać podejrzany i pozostawiony bez opieki bagaż do służb ochrony lub pracowników lotniska.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×