23 czerwca 2018

Konfitury » Serwis wakacyjny

Inauguracyjny kurs rosyjskiego składu Talgo

Inauguracyjny kurs rosyjskiego składu TalgoW sobotę, 17 grudnia br. odbył się pierwszy rejsowy przejazd międzynarodowego pociągu „Striż” relacji Moskwa-Warszawa-Berlin, zestawionego z nowoczesnych wagonów Talgo. Pasażerowie z Warszawy zyskali kolejne połączenie do niemieckiej i rosyjskiej stolicy. W inauguracyjnym kursie wzięli udział m.in. prezes PKP Intercity, Marek Chraniuk, a także dyrektor generalny Federalnej Pasażerskiej Kompanii, Piotr Iwanow. 
Rosyjskie Talgo pojedzie przez Polskę
Federalna Pasażerska Kompania i PKP Intercity uruchomiły regularne połączenie na trasie z Moskwy do Berlina. Skład nr 13/14 „Striż” kursuje w soboty i niedziele ze stolicy Rosji do Niemiec, natomiast w kierunku Moskwy w niedziele i poniedziałki. Po drodze pociąg zatrzymuje się m.in. w Smoleńsku, Terespolu, Warszawie i Poznaniu.Skład odjeżdża o godz. 13:05 (czasu lokalnego) z Dworca Kurskiego w Moskwie, w Warszawie Wschodniej zatrzymuje się ok. godz. 01:38, natomiast do Berlina dociera o godz. 07:19. W drogę powrotną, ze stacji Berlin Ostbahnhof pociąg wyrusza o godz. 18:50, zatrzymuje się w Warszawie o godz. 00:13, zaś do Moskwy dojeżdża o godz. 17:25. Na odcinku polskim wagony Talgo prowadzą lokomotywy PKP Intercity. Z Brześcia do Terespola połączenie obsługuje jednostka EP07. Na odcinku z Terespola do Berlina część kursów prowadzi wyłącznie lokomotywa EU44, pozostałe są obsługiwane z Terespola do Warszawy jednostką EP09, a dalej do stolicy Niemiec pojazdem EU44.

Krótsza podróż z Moskwy do Berlina
Wyprodukowany przez hiszpańskiego producenta Patents Talgo S.L. skład jest pierwszym pociągiem wyposażonym w automatyczny system zmiany szerokości toru. Zastosowane rozwiązanie pozwala na skrócenie czasu przestawiania pociągu na stacji Brześć z toru standardu rosyjskiego (1520 mm) na europejski (1435 mm). Dzięki temu trasę z Moskwy do Berlina skład pokonuje w nieco ponad 20 godz., czyli o blisko 6 godz. krócej niż dotychczas. Pociąg może rozwijać maksymalnie 200 km/h, został również przystosowany do trudnych warunków atmosferycznych, takich jak wysoka warstwa śniegu czy oblodzenie torów.

Przejazd w komfortowych warunkach
Rosyjski skład Talgo jest zestawiony z 20 wagonów, z czego 2 są technicznymi – na początku i końcu pociągu. Podróżni mają do dyspozycji w sumie 216 miejsc - siedzące w 1. i 2. klasie, a także sypialne. Wagony sypialne 1. klasy typu LUX wyposażono w prysznic i toaletę. Na pokładzie pociągów na pasażerów czeka szereg udogodnień – wygodne fotele, klimatyzacja, elektryczne ogrzewanie, ekologiczne łazienki czy bezprzewodowy Internet. Nie zabrakło też wagonu gastronomicznego i barowego. W składzie znalazły się również miejsca dla osób o ograniczonej mobilności. Dodatkowo wewnątrz pociągu, dla osób niesłyszących, zamontowano ekrany LCD wyświetlające najważniejsze informacje na temat podróży.
X Polecamy artykuł:
Klapki dla Gambii


Bilety do Moskwy od 121 euro
Bilety można nabyć na 60 dni przed terminem wyjazdu wyłącznie w kasach międzynarodowych PKP Intercity, które prowadzą sprzedaż za pośrednictwem systemu przewoźnika rosyjskiego. Przy zakupie obowiązuje dynamiczny system sprzedaży, więc ceny za przejazd ulegają zmianom. W ofercie podstawowej cena za przejazd z Warszawy do Moskwy w drugiej klasie zaczyna się od 121 Euro, natomiast do Berlina od 56 Euro. Na podróżnych czekają także zniżki. Seniorzy powyżej 60. roku życia oraz młodzież w wieku 12-26 lat mogą liczyć na 30% rabatu. Dodatkowo przy zakupie biletów dla dzieci do 12 lat podróżni otrzymają 50% zniżki.
jagr./PKP Intercity

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×