17 października 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Poszły konie po betonie

Poszły konie po betonie
Pijany wiózł konie
16 lipca około południa na drodze krajowej numer 78 w Zawierciu inspektorzy z zawierciańskiego oddziału Śląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy z przyczepą, którym litewski przewoźnik transportował 22 konie z Polski do Włoch.
W pojeździe znajdowali się dwaj kierowcy, wykonujący przewóz w załodze dwuosobowej. Po zatrzymaniu inspektorzy od razu wyczuli od kierującego wyraźną woń alkoholu, dlatego bezzwłocznie poddali go badaniu alkotestem.

Pijany i... 182 km na godzinę

W wyniku badania stwierdzili oni, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Pierwsze badanie wykazało obecność alkoholu w wydychanym powietrzu w stężeniu 0,26 mg/l, wynik drugiego badania potwierdził te ustalenia (0,29mg/l). Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Drugi kierowca, który w momencie zatrzymania do kontroli siedział na siedzeniu pasażera, również został poddany badaniu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że jest trzeźwy, dlatego mógł on kontynuować przewóz żywych zwierząt do miejsca przeznaczenia we Włoszech. Jego nietrzeźwy kolega został w Polsce.
źródło: GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×