19 sierpnia 2017

Konfitury » Z notatnika aspiranta

2 pijanych kierowców zatrzymanych

2 pijanych kierowców zatrzymanychW miniony weekend funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch pijanych kierowców.
W pierwszym przypadku funkcjonariusz SG, w czasie wolnym od służby, zauważył na drodze pomiędzy miejscowościami Braniewo – Żelazna Góra dziwnie poruszający się samochód, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz natychmiast postanowił poinformować telefonicznie patrol SG z Grzechotek, który niezwłocznie przystąpił do kontroli drogowej pojazdu i wylegitymował osoby nim podróżujące. Jak się okazało, kierujący i pasażer próbowali jeszcze zmylić i przechytrzyć funkcjonariuszy zamieniając się miejscami. Jednak ich działania okazały się bezskuteczne. Prowadzący pojazd 51-letni kierowca Volkswagena w wydychanym powietrzy miał ponad 1,5 promila alkoholu.
Następnego dnia tj. 14 stycznia, tym razem na drogowym przejściu granicznym w Bezledach, funkcjonariusz SG podczas odprawy granicznej zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna poruszał się pojazdem marki VW Golf. W tym przypadku 53-letni mieszkaniec regionu miał prawie 1,5 promila w wydychanym powietrzu.
X Polecamy artykuł:
Przestroga Czerwonej Królowej

Podróż 2 pijanych mężczyzn zakończyła się kolejno w KPP Braniewie i Bartoszycach
st.chor. SG Anna Luśnia
por. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik prasowy

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×