21 kwietnia 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Rosjaninowi cofnięto wizę, a Polakowi zatrzymano samochód

Rosjaninowi cofnięto wizę, a Polakowi zatrzymano samochódFunkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie cofnęli obywatelowi Rosji wizę oraz zatrzymali samochód skradziony w Andorze.
Wczoraj na jednej z ulic w Braniewie funkcjonariusze SG dokonali kontroli samochodu osobowego marki Volkswagen, którego kierowcą był obywatel Rosji.  W trakcie przeszukania pojazdu ujawniono wyroby tytoniowe marki Jin Ling o wartości prawie 3 tys. zł. Okazało się, że 28-letni mężczyzna posiada wizę wydaną w celu udziału w imprezach sportowych. W związku z tym, że cudzoziemiec wykorzystywał wizę niezgodnie z celem w jakim została wydana tj. wjechał do Polski, by odsprzedać  wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy, wizę cofnięto i wydano decyzję zobowiązującą go do powrotu do swojego kraju. Obywatel Rosji otrzymał również zakaz wjazdu do RP na okres 1 roku.
Kilka godzin później na drogowym przejściu granicznym w Gronowie na kierunku wyjazdowym z Polski samochodem osobowym marki Audi stawił się 37-letni obywatel RP. Kiedy funkcjonariusze SG sprawdzili legalność pochodzenia pojazdu, okazało się, że samochód figuruje w bazach danych jako utracony na terytorium Andory. Auto o szacunkowej wartości 10 000 zł zostało zatrzymane i sprawę przekazano KPP w Braniewie.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×