19 sierpnia 2017

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Rosjaninowi cofnięto wizę, a Polakowi zatrzymano samochód

Rosjaninowi cofnięto wizę, a Polakowi zatrzymano samochódFunkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie cofnęli obywatelowi Rosji wizę oraz zatrzymali samochód skradziony w Andorze.
Wczoraj na jednej z ulic w Braniewie funkcjonariusze SG dokonali kontroli samochodu osobowego marki Volkswagen, którego kierowcą był obywatel Rosji.  W trakcie przeszukania pojazdu ujawniono wyroby tytoniowe marki Jin Ling o wartości prawie 3 tys. zł. Okazało się, że 28-letni mężczyzna posiada wizę wydaną w celu udziału w imprezach sportowych. W związku z tym, że cudzoziemiec wykorzystywał wizę niezgodnie z celem w jakim została wydana tj. wjechał do Polski, by odsprzedać  wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy, wizę cofnięto i wydano decyzję zobowiązującą go do powrotu do swojego kraju. Obywatel Rosji otrzymał również zakaz wjazdu do RP na okres 1 roku.
Kilka godzin później na drogowym przejściu granicznym w Gronowie na kierunku wyjazdowym z Polski samochodem osobowym marki Audi stawił się 37-letni obywatel RP. Kiedy funkcjonariusze SG sprawdzili legalność pochodzenia pojazdu, okazało się, że samochód figuruje w bazach danych jako utracony na terytorium Andory. Auto o szacunkowej wartości 10 000 zł zostało zatrzymane i sprawę przekazano KPP w Braniewie.
X Polecamy artykuł:
Przestroga Czerwonej Królowej


por. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×