20 kwietnia 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Chwila nieuwagi i wjechali do Rosji

Chwila nieuwagi i wjechali do RosjiFunkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie zatrzymali podróżnych, którzy przekroczyli granicę państwową wbrew przepisom i wjechali do Rosji na głębokość około 50 metrów.
Dzisiaj w nocy, o godzinie 1.30 w miejscowości Rudziszki patrol Straży Granicznej z placówki w Węgorzewie zauważył pojazd poruszający się w kierunku granicy państwowej. 
Funkcjonariusze bezzwłocznie ruszyli za nim. Okazało się, że kierowca samochodu osobowego Opel Frontera wraz z 28 letnią pasażerką zabłądził, a gdy próbował hamować przed samą granicą polsko-rosyjską,  to nawierzchnia była tak śliska, że „wylądował” po stronie rosyjskiej.
Po chwili 31-letni mężczyzna zawrócił i został zatrzymany przez Straż Graniczną. Z wyjaśnień i przedstawionych dokumentów wynikało, że przyjechali z województwa zachodniopomorskiego celem zakupu samochodu. Początkowo mężczyzna tłumaczył, że zawiodły hamulce, a później oznajmił, że było ślisko. Osoby podczas kontroli stwierdziły, że po stronie rosyjskiej nie opuściły auta, tylko od razy zawróciły do Polski.
X Polecamy artykuł:
Rośnie liczba luksusowych aut

Kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze oraz nie zastosował się do znaku – zakazu ruchu w obu kierunkach, w związku z powyższym za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom podróżni otrzymali mandaty karne w kwocie po 500 zł każdy.
por. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×