19 czerwca 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Chwila nieuwagi i wjechali do Rosji

Chwila nieuwagi i wjechali do RosjiFunkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie zatrzymali podróżnych, którzy przekroczyli granicę państwową wbrew przepisom i wjechali do Rosji na głębokość około 50 metrów.
Dzisiaj w nocy, o godzinie 1.30 w miejscowości Rudziszki patrol Straży Granicznej z placówki w Węgorzewie zauważył pojazd poruszający się w kierunku granicy państwowej. 
Funkcjonariusze bezzwłocznie ruszyli za nim. Okazało się, że kierowca samochodu osobowego Opel Frontera wraz z 28 letnią pasażerką zabłądził, a gdy próbował hamować przed samą granicą polsko-rosyjską,  to nawierzchnia była tak śliska, że „wylądował” po stronie rosyjskiej.
Po chwili 31-letni mężczyzna zawrócił i został zatrzymany przez Straż Graniczną. Z wyjaśnień i przedstawionych dokumentów wynikało, że przyjechali z województwa zachodniopomorskiego celem zakupu samochodu. Początkowo mężczyzna tłumaczył, że zawiodły hamulce, a później oznajmił, że było ślisko. Osoby podczas kontroli stwierdziły, że po stronie rosyjskiej nie opuściły auta, tylko od razy zawróciły do Polski.
Kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze oraz nie zastosował się do znaku – zakazu ruchu w obu kierunkach, w związku z powyższym za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom podróżni otrzymali mandaty karne w kwocie po 500 zł każdy.
por. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×