17 sierpnia 2017

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Kontrabanda za 2 miliony złotych w wagonie kolejowym

Kontrabanda za 2 miliony złotych w wagonie kolejowymTransport 138 tysięcy paczek (2 760 000 szt.) nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej z Kuźnicy. Kontrabandę o wartości blisko 2 milionów złotych podlascy celnicy znaleźli w przerobionym wagonie na jednej z kolejowych ramp rozładunkowych w Sokółce.
Funkcjonariusze Służby Celnej z Kuźnicy skontrolowali na jednej kolejowych ramp w Sokółce wagon, w którym z Białorusi sprowadzony został pellet drzewny. Podczas sprawdzania wagonu celnicy stwierdzili, że jego wnętrze jest o blisko 2 metry krótsze niż jego wymiar zewnętrzny. Okazało się, że z przodu i z tyłu wagonu zamontowano dodatkowe ściany, za którymi ukryte były kartony z tytoniową kontrabandą.


Zapasowe koła z papierosową wkładką

W sumie w skrytkach funkcjonariusze ujawnili 138 tysięcy paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, których szacunkowa wartość rynkowa opiewa na blisko 2 miliony złotych.
W sprawie przemytu Służba Celna wszczęła sprawę karną skarbową. Nielegalne papierosy oraz wagon przystosowany do przemytu zabezpieczyli celnicy z Oddziału Celnego Kolejowego w Kuźnicy. Mundurowi ustalają aktualnie kto był faktycznym nadawcą nielegalnego towaru i gdzie dokładnie miał trafić.
Od początku roku podlascy celnicy przechwycili już 750 tysięcy paczek nielegalnych papierosów o wartości 10 milionów złotych.
źr. MF

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×