Sobota, 29 kwietnia 2017     Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Kontrabanda za 2 miliony złotych w wagonie kolejowym

Kontrabanda za 2 miliony złotych w wagonie kolejowymTransport 138 tysięcy paczek (2 760 000 szt.) nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej z Kuźnicy. Kontrabandę o wartości blisko 2 milionów złotych podlascy celnicy znaleźli w przerobionym wagonie na jednej z kolejowych ramp rozładunkowych w Sokółce.
Funkcjonariusze Służby Celnej z Kuźnicy skontrolowali na jednej kolejowych ramp w Sokółce wagon, w którym z Białorusi sprowadzony został pellet drzewny. Podczas sprawdzania wagonu celnicy stwierdzili, że jego wnętrze jest o blisko 2 metry krótsze niż jego wymiar zewnętrzny. Okazało się, że z przodu i z tyłu wagonu zamontowano dodatkowe ściany, za którymi ukryte były kartony z tytoniową kontrabandą.


Zapasowe koła z papierosową wkładką

W sumie w skrytkach funkcjonariusze ujawnili 138 tysięcy paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, których szacunkowa wartość rynkowa opiewa na blisko 2 miliony złotych.
X Polecamy artykuł:
Domowa fabryka

W sprawie przemytu Służba Celna wszczęła sprawę karną skarbową. Nielegalne papierosy oraz wagon przystosowany do przemytu zabezpieczyli celnicy z Oddziału Celnego Kolejowego w Kuźnicy. Mundurowi ustalają aktualnie kto był faktycznym nadawcą nielegalnego towaru i gdzie dokładnie miał trafić.
Od początku roku podlascy celnicy przechwycili już 750 tysięcy paczek nielegalnych papierosów o wartości 10 milionów złotych.
źr. MF
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?