19 sierpnia 2017

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Toyota i Lexus odzyskane przez Straż Graniczną

Toyota i Lexus odzyskane przez Straż GranicznąFunkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej 22 lutego odzyskali Toyotę Land Cruser o wartości 250 tys. zł i Lexusa o wartości 35 tys. zł.
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie w trakcie kontroli granicznej sprawdzili, że auto, którym podróżuje obywatel Rosji jest poszukiwane i widnieje w kilku bazach danych jako utracone na terytorium Polski.
Okazało się, że 49-letni Rosjanin zakupił na raty samochód osobowy marki Toyota Land Cruser w Polsce, pojechał do Rosji i nie spłacał zobowiązań wynikających z umowy leasingowej. Wartość pojazdu to 250 tys. zł.


Audi A5 Coupe o wartości 250 tys. zł odzyskane przez Straż Graniczną

Natomiast na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze SG podczas sprawdzania legalności pochodzenia pojazdu stwierdzili, że Lexus, którego kierowcą jest 60-letni Rosjanin widnieje w bazach danych do zatrzymania, ponieważ został skradziony w Moskwie. Wartość auta to 35 tys. zł.
Kierowcy wraz z samochodami zostali przekazani funkcjonariuszom Policji w Braniewie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawach.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×