Wtorek, 23 maja 2017     Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Wyłudzili podatki i wyprali 4 mln złotych na odbarwianiu oleju opałowego

Wyłudzili podatki i wyprali 4 mln złotych na odbarwianiu oleju opałowego6 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się uszczuplanem należności podatkowych zatrzymali policjanci z koszalińskiego CBŚP przy współpracy z Izbą Celną w Szczecinie. Działalność grupy polegała na odbarwianiu oleju opałowego, który następnie sprzedawano jako paliwo do diesli. Funkcjonariusze ustalili, że przestępcy wprowadzili na rynek ponad 1,5 mln litrów podrobionego paliwa. Straty Skarbu Państwa szacowane są na prawie 4 mln złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i licznych przestępstw karno - skarbowych.
Policjanci koszalińskiego CBŚP wpadli na trop szajki, która odbarwiała olej opałowy. Policjanci CBŚP ustalili, że od czerwca 2016 roku, przestępcy wprowadzili na rynek ponad 1,5 mln litrów odbarwionego oleju opałowego. Taki towar był następnie sprzedawany jako paliwo do samochodów z silnikiem diesla. Skarb Państwa na tych transakcjach stracił prawie 4 mln złotych z tytułu podatku akcyzowego, VAT i opłaty paliwowej.
Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że przestępcy odbarwiali olej opałowy na odludnej posesji w województwie zachodniopomorskim. Wraz z celnikami wkroczyli na jej teren. Podczas przeszukania gospodarstwa, policjanci zabezpieczyli pojemnik o pojemności 50 tys. litrów. Wewnątrz, za pomocą ziemi okrzemkowej i filtrów, przestępcy odbarwiali olej opałowy.
Członkowie grupy są mieszkańcami województw śląskiego, zachodniopomorskiego i łódzkiego. Jak ustalili funkcjonariusze, każdy z nich miał swoje zadanie do wykonania. Część zajmowała się odbarwianiem oleju, inni transportem, jeszcze inni praniem pieniędzy.
Wszyscy zatrzymani usłyszeli, w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie, zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i licznych przestępstw karno – skarbowych . Jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany, wobec pozostałych prokurator zastosował poręczenie majątkowe i zastosował dozory.
źr./ CBŚP
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?