22 czerwca 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Naczepa i 2 pojazdy ciężarowe odzyskane na granicy w Bezledach

Naczepa i 2 pojazdy ciężarowe odzyskane na granicy w BezledachFunkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali 2 pojazdy ciężarowe i 1 naczepę, których dowody rejestracyjne zostały podrobione.
5 marca na kierunku wyjazdowym z Polski do odprawy granicznej stawił się obywatel Białorusi samochodem ciężarowym marki Mercedes wraz z naczepą Tank Trailer Sud Tainer. Funkcjonariusz SG podczas weryfikacji dokumentów  nabrał podejrzeń co do autentyczności dowodu rejestracyjnego naczepy. Informacje uzyskane z baz danych potwierdziły wątpliwości kontrolera. Okazało się, że naczepa została zakupiona w Wielkiej Brytanii, a pochodziła z Włoch, gdzie zgłoszono kradzież dowodu rejestracyjnego.  35-letni Białorusin, po złożeniu wyjaśnień w dalszą podróż ruszył bez „podejrzanej” naczepy. Szacunkowa wartość cysterny to 11 000 zł.

Natomiast wczoraj na tym samym przejściu drogowym, funkcjonariusze Straży Granicznej nie zezwolili na wywóz z Polski 2 pojazdów  ciężarowych.
Pierwszy do odprawy granicznej (na wyjazd z Polski) podjechał 51- letni obywatel Rosji samochodem marki Renault Premium. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia auta, kontroler stwierdził ingerencję w polu numerowym VIN. Ponadto czeski dowód rejestracyjny ciężarówki został podrobiony. Wartość zatrzymanego pojazdu wynosi 30 000 zł.
Drugi zatrzymany samochód ciężarowy na kierunku wyjazdowym z RP to Scania, którym kierował 39-letni Rosjanin. Funkcjonariusze SG weryfikując dokumenty auta i sprawdzając legalność jego pochodzenia stwierdzili, że i tym razem czeski dowód rejestracyjny został podrobiony. Ustalono, że dane właściciela w dowodzie zostały naniesione bez jego wiedzy. Wartość zatrzymanego pojazdu wynosi 40 000 zł.
X Polecamy artykuł:
Klapki dla Gambii

Trzech kierowców i ich pojazdy po sporządzeniu dokumentacji przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zostali przekazani policjantom z Bartoszyc, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawach.
por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×