19 sierpnia 2017

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Naczepa i 2 pojazdy ciężarowe odzyskane na granicy w Bezledach

Naczepa i 2 pojazdy ciężarowe odzyskane na granicy w BezledachFunkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali 2 pojazdy ciężarowe i 1 naczepę, których dowody rejestracyjne zostały podrobione.
5 marca na kierunku wyjazdowym z Polski do odprawy granicznej stawił się obywatel Białorusi samochodem ciężarowym marki Mercedes wraz z naczepą Tank Trailer Sud Tainer. Funkcjonariusz SG podczas weryfikacji dokumentów  nabrał podejrzeń co do autentyczności dowodu rejestracyjnego naczepy. Informacje uzyskane z baz danych potwierdziły wątpliwości kontrolera. Okazało się, że naczepa została zakupiona w Wielkiej Brytanii, a pochodziła z Włoch, gdzie zgłoszono kradzież dowodu rejestracyjnego.  35-letni Białorusin, po złożeniu wyjaśnień w dalszą podróż ruszył bez „podejrzanej” naczepy. Szacunkowa wartość cysterny to 11 000 zł.

Natomiast wczoraj na tym samym przejściu drogowym, funkcjonariusze Straży Granicznej nie zezwolili na wywóz z Polski 2 pojazdów  ciężarowych.
Pierwszy do odprawy granicznej (na wyjazd z Polski) podjechał 51- letni obywatel Rosji samochodem marki Renault Premium. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia auta, kontroler stwierdził ingerencję w polu numerowym VIN. Ponadto czeski dowód rejestracyjny ciężarówki został podrobiony. Wartość zatrzymanego pojazdu wynosi 30 000 zł.
Drugi zatrzymany samochód ciężarowy na kierunku wyjazdowym z RP to Scania, którym kierował 39-letni Rosjanin. Funkcjonariusze SG weryfikując dokumenty auta i sprawdzając legalność jego pochodzenia stwierdzili, że i tym razem czeski dowód rejestracyjny został podrobiony. Ustalono, że dane właściciela w dowodzie zostały naniesione bez jego wiedzy. Wartość zatrzymanego pojazdu wynosi 40 000 zł.
Trzech kierowców i ich pojazdy po sporządzeniu dokumentacji przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zostali przekazani policjantom z Bartoszyc, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawach.
por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×