22 czerwca 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Stawiał opór za naruszenia transportowe

Stawiał opór za naruszenia transportowe Inspektorzy z WITD w Gdańsku zatrzymali w Knybawie pojazd członowy składający się z ciągnika siodłowego oraz naczepy którym kierował mieszkaniec Kaliningradu. W trakcie oględzin ustalono, że transportowany jest sprzęt rolniczy, który nie był integralną częścią zakupionego pojazdu. Kierowca nie okazał do kontroli  zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ani dokumentu  upoważniającego do wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy.
Inspektorzy ustalili, że kierowca wykonuje transport drogowy bez zalogowanej do urządzenia rejestrującego karty kierowcy.


Francja: prywatne firmy skontrolują prędkość pojazdów

Kontrola wykazała także nierejestrowanie na karcie kierowcy wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi a tachograf nie został poddany we właściwym terminie wymaganej kontroli okresowej lub badaniu okresowemu.
Ze względu na wykryte naruszenia pojazd skierowano na parking administracyjny, gdzie pozostanie do czasu wpłacenia kaucji w wysokości 10 000 zł. Ze względu na nierejestrowanie swojej aktywności na karcie kierowcy inspektorzy nałożyli również mandat karny w wysokości 2000 złotych. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu i opierał się przed holowaniem pojazdu., m.in. odmówił oddania kluczyków tym samym utrudniał czynności kontrolne i holowanie pojazdu. Inspektorzy uprzedzili kierującego o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego oraz przedstawili konsekwencje prawne dalszego postępowania. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci z Tczewa zatrzymali stawiającego opór mężczyznę celem doprowadzenia do jednostki policji. Kierujący noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie i zostanie doprowadzony na rozprawę do sądu, gdzie odbędzie się rozprawa w trybie przyspieszonym.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×