Czwartek, 25 maja 2017     Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Inspektor gadżet

Inspektor gadżetWyłącznik cyfrowego tachografu sterowany kombinacją pedałów hamulca i gazu bez wychodzenia z pojazdu! W taki sposób nieuczciwy kierowca chciał oszukać inspektorów ITD.
Dzień 7 marca dobrze zapamięta kierowca, który został zatrzymany na parkingu za punktem poboru opłat Gołuski, przy autostradzie A-2 przez inspektorów z wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego w Poznaniu. Kierujący wiózł z Niemiec do Polski samochody na lawecie. Podczas szczegółowej kontroli zainstalowanego w pojeździe tachografu wraz z impulsatorem skrzyni biegów, inspektorzy stwierdzili podłączenie niedozwolonego urządzenia dodatkowego tj., wyłącznika tachografu sterowanego kombinacją pedałów hamulca i gazu, który fałszował zapisy prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi.
Włączenie wyłącznika tachografu w trakcie jazdy, powodowało zapisywanie w tachografie cyfrowym oraz na karcie kierowcy przerwy w jeździe, a nie rzeczywistej aktywności. W wyniku wykrytych naruszeń inspektorzy nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2000 złotych, natomiast wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.
jagr./GITD
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?