21 lipca 2017

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Na podrobionych "papierach"

Na podrobionych "papierach"Przerobione i ponownie wypełnione zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy okazał inspektorom WITD w Katowicach serbski kierowca. Kontrola znalazła swój finał w areszcie.
Inspektorzy z wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego w Katowicach na autostradzie A4 w Gliwicach zatrzymali do kontroli pojazd z przyczepą, którym kierował obywatel Serbii. Pojazdem wykonywany był międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Serbii.
Kontrola wykazała, że okazane przez kierującego zezwolenie zostało przerobione i ponownie wypełnione. Dodatkowo dokument jednorazowego użytku został wykorzystany w całości, a po wykonaniu przewozu informacje zostały usunięte i wypełnione ponownie danymi z kontrolowanego w dniu 15 marca przewozu.Ze względu na ujawnione w drodze kontroli przestępstwo na miejsce zdarzenia zostali wezwani funkcjonariusze policji. Kierowca trafił do aresztu a wobec serbskiego przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 10 000 złotych. Do czasu uiszczenia kaucji na poczet kary pojazd należący do przewoźnika wraz z ładunkiem został umieszczony na parkingu wyznaczonym przez starostę.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×