Piątek, 28 kwietnia 2017     Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Na podrobionych "papierach"

Na podrobionych "papierach"Przerobione i ponownie wypełnione zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy okazał inspektorom WITD w Katowicach serbski kierowca. Kontrola znalazła swój finał w areszcie.
Inspektorzy z wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego w Katowicach na autostradzie A4 w Gliwicach zatrzymali do kontroli pojazd z przyczepą, którym kierował obywatel Serbii. Pojazdem wykonywany był międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Serbii.
Kontrola wykazała, że okazane przez kierującego zezwolenie zostało przerobione i ponownie wypełnione. Dodatkowo dokument jednorazowego użytku został wykorzystany w całości, a po wykonaniu przewozu informacje zostały usunięte i wypełnione ponownie danymi z kontrolowanego w dniu 15 marca przewozu.Ze względu na ujawnione w drodze kontroli przestępstwo na miejsce zdarzenia zostali wezwani funkcjonariusze policji. Kierowca trafił do aresztu a wobec serbskiego przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 10 000 złotych. Do czasu uiszczenia kaucji na poczet kary pojazd należący do przewoźnika wraz z ładunkiem został umieszczony na parkingu wyznaczonym przez starostę.
X Polecamy artykuł:
PKP Cargo - dobre wyniki w marcu

źr. GITD
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?