26 maja 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Funkcjonariusze W-MOSG nagrodzeni za ratowanie życia

Funkcjonariusze W-MOSG nagrodzeni za ratowanie życia20 marca funkcjonariusze służb podległych MSWiA, którzy wyróżnili się bohaterską postawą, zostali uhonorowani przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka. Wyróżnionych zostało także siedmioro funkcjonariuszy Straży Granicznej.
- Bohaterstwo to rzecz o której należy mówić, jestem dumny z tego, że mogę wyróżnić realnych bohaterów  – powiedział minister Błaszczak, odznaczając funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy poza służbą i podczas służby z pełnym poświęceniem ratowali ludzkie życie.
Komendant Główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński podkreślił, że narażanie życia wpisane jest w codzienną służbę funkcjonariuszy, którzy bez wahania niosą pomoc potrzebującym w sytuacjach zagrożenia – nie tylko ludziom, ale także zwierzętom.
Medal za Ofiarność i Odwagę z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG otrzymali – chor. SG Olga Czarnotta i plut. SG Przemysław Grabowski, którzy uratowali 16 osób z płonącego budynku. Reakcja była błyskawiczna, powiadomili Straż Pożarną i przystąpili do akcji wyprowadzania mieszkańców z płonącego budynku. Przemysław Grabowski, narażając swoje zdrowie i życie wrócił do jednego z mieszkań, by ratować mężczyznę, który zasłabł we własnym łóżku, a na ciele miał już widoczne ślady poparzenia.
por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×