26 maja 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Po czesku na opolskich drogach

Po czesku na opolskich drogachDwie kontrole drogowe czeskich przewoźników i ujawnione 42 naruszenia norm czasu pracy, to efekt działań przeprowadzonych przez WITD w Opolu w minionym tygodniu.
Pierwsza kontrola przeprowadzona w godzinach nocnych na opolskim odcinku autostrady ujawniła specyficzny sposób odbierania przerwy przez kierującego. W chwili gdy koniecznym było odebranie przerwy kierowca wyjmował kartę z tachografu i następnie kontynuował jazdę. Po czasie, w którym „odbierał przerwę" ponownie wkładał kartę i prowadził pojazd dalej. Proceder taki wielokrotnie powtarzał w ciągu 28 dni poprzedzających sprawdzenie przeprowadzone przez inspektorów.
Druga kontrola przeprowadzona na DK Nr 45 ujawniła fakt prowadzenia pojazdu przez kierowcę ponad 21 godzin bez prawidłowego odpoczynku dziennego, a czas jazdy dziennej przekroczony o ponad 11 godzin. Dodatkowo kierowca nie odbierał prawidłowych odpoczynków, najdłuższy odpoczynek w kontrolowanym okresie wyniósł zaledwie 3 godziny i 2 minuty.
Łączna ilość naruszeń jaką inspektorzy ujawnili w trakcie tych kontroli to 42. W obydwu przypadkach pojazdy wraz z kierującymi skierowano na parking strzeżony, na którym odebrali oni prawidłowy odpoczynek, a po uiszczeniu kaucji na poczet kar administracyjnych i mandatów karnych zostali zwolnieni i dopuszczeni do dalszej jazdy.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×