Wtorek, 25 kwietnia 2017     Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Zniszczyli drogę

Zniszczyli drogęSiedem przeładowanych pojazdów brało udział w budowie zachodniej obwodnicy Radomia. Interweniowali inspektorzy z wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego w Radomiu. 
Do mazowieckiego wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego docierały liczne sygnały od mieszkańców miejscowości Sukowska Wola, Jankowice, Bród oraz Gutów, że pojazdy dowożące piach z kopalni piasku w Sukowskiej Woli do placu budowy zachodniej obwodnicy Radomia są przeładowane. Wysłany na miejsce patrol potwierdził, że droga została doszczętnie zniszczona. Zwrócono również uwagę na wzmożony ruch pojazdów czteroosiowych na pierwszy rzut oka mocno przeładowanych.
W wyniku kontroli zatrzymano siedem pojazdów czteroosiowych.Ze względu na podejrzenie przekroczenia dopuszczalnych parametrów, pojazdy doprowadzono w kolumnie do najbliższego punktu kontroli, gdzie zostały dokładnie zważone i zmierzone. Rzeczywista masa całkowita pojazdów wynosiła kolejno 49,2 t, 47,6 t, 47,5 t, 46,9 t, 46,4 t, 46,1 t, 43,5 t, przy dopuszczalnej masie całkowitej 32 tony. Dodatkowo u wszystkich pojazdów stwierdzono przekroczenie nacisku osi podwójnej napędowej o od 10,7 t do 13,7 t.
Wyniki przeprowadzonych pomiarów wykazały również, że kontrolowane pojazdy odpowiadają parametrom wymiarowo-wagowym i drogom publicznym przewidzianym dla zezwolenia kategorii VII. W związku z tym, że żaden z kierujących nie przedstawił zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym wszczęto siedem postępowań administracyjnych. Powyższa nieprawidłowość zagrożona jest karą w wysokości 15 000 zł dla przewoźnika za każdy z kontrolowanych pojazdów, co daje łączną karę 105 000 zł. Na kierujących nałożono również mandaty karne.
X Polecamy artykuł:
Majówka w branży logistycznej

źr. GITD
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?