19 czerwca 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Odzyskali pojazdy o wartości 430 tysięcy złotych

Odzyskali pojazdy o wartości 430 tysięcy złotychFunkcjonariusze z Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku w ciągu ostatnich dwóch dni ujawnili 2 samochody pochodzące z kradzieży.
11 lipca 2017 r. patrol funkcjonariuszy zatrzymał do kontroli samochód marki Mercedes Sprinter wraz z lawetą, na białoruskich numerach rejestracyjnych. W wyniku dokonanych sprawdzeń, ustalono , że przewożone na lawecie auto marki Porsche Macan Turbo ma przerobiony numer VIN. Po ustaleniu oryginalnego numeru okazało się, że pojazd figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako skradziony na terytorium Luksemburga. Kierowca 29-letni obywatel Białorusi został zatrzymany. Wartość szacunkowa skradzionego auta, została określona na kwotę 340.000 zł.
12 lipca, funkcjonariusze wytypowali do kontroli samochód marki Ford Mondeo, na polskich numerach rejestracyjnych. W wyniku kontroli ustalono, że numery rejestracyjne pochodzą z innego Forda Mondeo. W bagażniku pojazdu ujawniono, oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne. Pomimo, że pojazd nie figurował jeszcze w Systemie Informacyjnym Schengen ustalono, że został skradziony na terytorium Niemiec. Kierowcę, 21-letniego Polaka, wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom Policji z KPP w Słubicach. Wartość szacunkowa skradzionego pojazdu została określona na kwotę około 90.000 zł.
kpt. SG Rafał Potocki
p.o. Rzecznika Prasowego
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×