23 lipca 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Zwiedzali Mazury kradzionym samochodem

Zwiedzali Mazury kradzionym samochodemW Mrągowie, 17 lipca tuż przed godziną 13.30 skradziono samochód osobowy marki Fiat Panda dla jednej z restauracji rozwożącej pizzę. Niespełna 4 godziny później  funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach zatrzymali podejrzanych sprawców kradzieży. 
W rejonie granicy państwa, w miejscowości Momajny, gmina Barciany patrol Straży Granicznej zauważył dwóch mężczyzn oraz jedną kobietę, którzy zrywali naklejki reklamowe z samochodu na mrągowskich numerach rejestracyjnych.
Funkcjonariusze Straży Granicznej przystąpili do kontroli pojazdu oraz osób. Okazało się, że kierującym był 30-latek, a pasażerami 29-letni mężczyzna i 20-letnia kobieta. Wszyscy to mieszkańcy województwa dolnośląskiego.Podczas rozmowy osoby tłumaczyły, że przyjechały nowo zakupionym samochodem zwiedzać Warmię i Mazury. Kierowca nie posiadał umowy kupna-sprzedaży, a także nie pamiętał od kogo kupił pojazd. Stwierdził tylko, że zapłacił za niego 500 zł. Natychmiast patrol SG sprawdził w dostępnych bazach danych auto i osoby. I jak się okazało kilka godzin wcześniej panda o szacunkowej wartości 8 000 zł została skradziona w Mrągowie. Natomiast osoby nim podróżujące były pijane i zamiast pizzy miały w pojeździe alkohol. Kierowca miał ponad 1,5 promila, pasażer prawie 2 promile, a najmłodsza „turystka” blisko promil.
Sprawców kradzieży zatrzymano i wraz z samochodem przekazano funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×