23 lipca 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Bez tablic rejestracyjnych...

Bez tablic rejestracyjnych...

... bez dowodu rejestracyjnego, bez rejestracji…


20 lipca 2017 r. inspektorzy Biura Elektronicznego Poboru Opłat Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego ze śląskiego zespołu zamiejscowego, podczas wykonywanych czynności służbowych na autostradzie A4, wytypowali do kontroli pojazd, który nie posiadał tablic rejestracyjnych, a kierowca robiąc uniki poprzez zmianę w ostatniej chwili pasa i kierunku jazdy, za wszelką cenę chciał uniknąć kontroli drogowej.


Ze względu na duże wymiary pojazdu, został on poddany kontroli dopiero po zjeździe z A1, na parkingu w miejscowości Knurów.


Podczas wykonywania czynności kontrolnych okazało się, iż nie pojazd nie tylko nie posiada tablic rejestracyjnych, ale również dowodu rejestracyjnego, ponieważ w ogóle nie został zarejestrowany. Kierowca tłumaczył, iż według informacji przekazanych przez przełożonego, pojazdy do prac leśnych typu rębak marki Albach Diamant 2000, nie podlegają rejestracji, a za przejazd po drogach płatnych objętych elektronicznym poborem opłat posługują się jedynie opłaconym biletem.


Dodatkowo, kopia zawarcia ubezpieczenia OC również budziła wątpliwości ze względu na brak możliwości identyfikacji pojazdu (VIN na kopii OC nie był zgodny z VIN pojazdu).


Ze względu na dużą wartość pojazdu (ok 2,5 mln złotych) na miejsce kontroli został wezwany patrol Policji z KMP Knurów, który pomógł w weryfikacji VIN oraz ustaleniu, iż pojazd nie jest poszukiwany.


Na kierowcę nałożony został mandat karny za kierowanie pojazdem, który nie został dopuszczony do ruchu, sporządzono protokół kontroli oraz wszczęto postępowanie na okoliczność nieuiszczenia opłaty elektronicznej.

jagr./GITD



Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×