23 lipca 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Trzydniowe działania małopolskich inspektorów na autostradzie A4

Trzydniowe działania małopolskich inspektorów na autostradzie A4

124 skontrolowane pojazdy, 27 wszczętych postępowań administracyjnych na łączną sumę 24 850 złotych, 42 nałożone mandaty karne na kierowców na kwotę 17 450 zł oraz 6 zatrzymanych dowód rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny – to wynik wzmożonych kontroli drogowych, które prowadzili od środy do piątku (26-28 lipca 2017 r.) małopolscy inspektorzy na autostradzie A4.

Trzydniowe działania kontrolne były ukierunkowane na wykrycie niedozwolonych manipulacji w urządzenia rejestrujące czas pracy i odpoczynku kierowców oraz eliminację z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów.

Inspektorzy z WITD w Krakowie ujawnili trzy przypadki ingerencji w prawidłową pracę tachografów - wyłącznik tachografu, stosowanie magnesu w celu zafałszowania zapisów tachografu, a także prowadzenia pojazdu przez kierowcę używającego cudzej karty kierowcy. W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdów ujawnili m.in. dwa przypadki stosowania w pojazdach emulatorów Ad Blue (urządzenie służące do fałszowania pomiarów emisji spalin).

Ponadto stwierdzili rażące nieprawidłowości podczas przewozu ADR (drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych). W tym przypadku za ujawnione naruszenia poniesie odpowiedzialność nie tylko przewoźnik, ale także nadawca towaru.

źr. GITDPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×