24 września 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Kolejny skradziony pojazd wróci do właściciela

Kolejny skradziony pojazd wróci do właściciela

Skradziony w Niemczech pojazd marki Ford Kuga o wartości 80.000 zł odzyskali funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku.


Wczoraj, funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej auto marki Ford Kuga na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca samochodu 42-letni obywatel Ukrainy nie posiadał żadnych dokumentów pojazdu, ponadto podczas kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że w stacyjce zamiast kluczyka znajduje się łamak.

Ustalono również, że tablice rejestracyjne pochodzą od innego pojazdu. Cudzoziemiec został zatrzymany. Pojazd wraz z zatrzymanym obywatelem Ukrainy przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach.


Zatrzymany w dniu wczorajszym samochód marki Ford Kuga jest 51 pojazdem odzyskanym w tym roku przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG


Zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosów

Funkcjonariusze z Placówki SG w Gorzowie Wielkopolskim ujawnili i zatrzymali papierosy oraz maszyny służące do ich produkcji i foliowania o wartości prawie 300.000 zł.

Wczoraj, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen. W samochodzie ujawniono 40.000 papierosów bez polskich znaków akcyzy. W związku z powyższym funkcjonariusze postanowili przeszukać również mieszkanie 62-letniego kierowcy.

Podczas przeszukania posesji ujawniono małą wytwórnię papierosów z urządzeniem do nabijania gilz tytoniem oraz do foliowania papierosów. Na terenie posesji znajdowało się także 385 kilogramów krajanki tytoniu oraz 2030 wyprodukowanych papierosów. Mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego został zatrzymany. Wartość zabezpieczonych wyrobów akcyzowych wynosi łącznie 291.000 zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na kwotę prawie 320 000 zł. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Gorzowie Wielkopolskim pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.


kpt. SG Rafał Potocki

rzecznik prasowy

Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży GranicznejPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×