17 października 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Kierowca ciężarówki odpowie za kradzież i próbę wręczenia łapówki

Kierowca ciężarówki odpowie za kradzież i próbę wręczenia łapówki

Patrol z Białych Błot zatrzymał 35-latka na gorącym uczynku. Mężczyzna wpadł w punkcie skupu złomu. Policjanci przyłapali go, gdy sprzedawał zlecony do przewozu towar. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży, a także usiłowanie wręczenia łapówki. W sprawę kradzieży zamieszany był też drugi z kierowców.

Do zdarzenia doszło rano na jednym ze skupów złomu w powiecie bydgoskim. Patrol z Białych Błot, kontrolując punkt skupu pod kątem nielegalnego handlu złomem, zauważył TIR-a z naczepą. Jego kierowca załatwiał formalności związane ze sprzedażą złomu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna rozładował 15 sztuk prętów, ważących ponad pół tony. Mundurowi postanowili to sprawdzić.Z dokumentów wynikało, że mężczyzna miał przewieźć metalowy towar do jednej z miejscowości w województwie zachodnio-pomorskim. 35-latek nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć okoliczności sprzedaży tych prętów. Po krótkiej rozmowie przyznał się do ich kradzieży.


Mężczyzna próbując ratować sytuację zaproponował policjantom, za odstąpienie od czynności służbowych, pieniądze w kwocie 500 złotych. Funkcjonariusze oświadczyli 35-latkowi, że popełnił kolejne przestępstwo i jest zatrzymany. 35-latek trafił do policyjnego aresztu.


Śledczy z Białych Błot na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili, że to nie była jego jedyna kradzież. W ciągu dwóch dni sprzedał ponad tonę stalowych prętów. Straty oszacowano na blisko 4500 złotych. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży i próby wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi. Za te przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

To jednak nie był koniec sprawy. Policjanci ustalili, że w ten przestępczy proceder był zamieszany drugi z kierowców. On również usłyszał zarzut kradzieży. Funkcjonariusze udowodnili 29-latkowi kradzież blisko pół tony metalowych prętów.


Skradzione mienie zostało odzyskane. Teraz mężczyźni za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

źr. www.policjaPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×