19 października 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Zatrzymano kierowcę po niebezpiecznym pościgu

Zatrzymano kierowcę po niebezpiecznym pościgu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej odzyskali po pościgu skradziony pojazd marki Volkswagen Golf, którego kierowca wpadł w poślizg, zahaczył o krawężnik, skosił znak drogowy i zatrzymał się uderzając w metalowy pawilon.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku, na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku wytypowali do kontroli, wjeżdżający do naszego kraju pojazd marki Volkswagen Golf na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca auta nie zatrzymał się jednak na wezwanie funkcjonariuszy i zaczął uciekać w kierunku Poznania. Funkcjonariusze SG ruszyli w pościg.

 

Podczas jazdy z dużą prędkością, kierujący łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego, czym stwarzał bezpośrednie zagrożenie zarówno dla innych uczestników ruchu znajdujących się na drodze jak i dla siebie. Pojazd w pewnym momencie skręcił z autostrady A2 w kierunku miejscowości Słubice, gdzie wpadł w poślizg, zahaczył o krawężnik, skosił znak drogowy i zatrzymał się uderzając w metalowy pawilon. Kierowca samochodu wysiadł z auta i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Kierowca okazał się 32-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który jak się okazało posiada zatrzymane prawo jazdy. Pojazd nosi ślady uszkodzenia zamka oraz drzwi. Szacunkowa wartość odzyskanego Volkswagena Golfa to ponad 25 000 zł.

X Polecamy artykuł:
Tragiczny wypadek w Srocku


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×