21 stycznia 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany

Ponad pół promila alkoholu miał kierowca samochodu ciężarowego, którego zatrzymali do kontroli lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy kierujący został przekazany policjantom.


8 stycznia br. na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego inspektorzy z lubuskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy, którym przewożono worki z granulatem z Myśliborza do Ołtarzewa.


Podczas rozmowy z kierowcą inspektor wyczuł od niego woń alkoholu. Przeprowadzono zatem test trzeźwości, podczas którego urządzenie wykryło alkohol w powietrzu wydychanym przez kierowcę. Przeprowadzono również drugi pomiar alkomatem, w wyniku którego stwierdzono, że kierowca ma 0,32 mg/l (0,67 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.


Zgodnie z obowiązującym polskim prawem prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Na miejsce kontroli drogowej inspektorzy ITD wezwali policjantów, którym przekazali pijanego kierującego do dalszych czynności.

jagr./GITDPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×