23 stycznia 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Bryła lodu przecięła szybę i wpadła do wnętrza mercedesa

Bryła lodu przecięła szybę i wpadła do wnętrza mercedesa

Pasażerka osobowego mercedesa może mówić o dużym szczęściu. Nieusunięta pokrywa lodowa znajdująca się na dachu pojazdu ciężarowego osunęła się, przecięła szybę i wpadła do wnętrza pojazdu, którym podróżowała 41-latka. Na szczęście ani kobieta, ani kierowca mercedesa nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Do tego nietypowego zdarzenia drogowego doszło w środę 24 stycznia br., przed godziną 11:00, na terenie gminy Stawiszyn. Jak ustalili policjanci, kierowca osobowego mercedesa jechał drogą krajową nr 25 w kierunku Zbierska. W pewnej chwili, w szybę czołową jego pojazdu, od strony pasażera uderzyła tafla lodu. Siła uderzenia była na tyle duża, że lód "przeciął" szybę i wpadł do wnętrza auta. Na szczęście wcześniej rozpadł się na drobniejsze kawałki. Podróżująca mercedesem 41-letnia kobieta została przewieziona do szpitala. Nie odniosła poważniejszych obrażeń.

 

Jak ustalili wezwani na miejsce policjanci, płat lodu spadł z dachu naczepy, jadącego z przeciwnego kierunku ciężarowego mana. 36-letni kierowca ciężarówki został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci przypominają kierowcom pojazdów ciężarowych, aby w okresie zimowym zadbali o usunięcie lodu ze swoich pojazdów. Spadające z przyczep i naczep kawałki lodu stwarzają duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Policja przypomina, że art. 66 Prawa o Ruchu Drogowym, nakłada na kierowcę obowiązek utrzymania pojazdu w takim stanie, aby korzystanie z niego „nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę”

X Polecamy artykuł:
Psucie prawa

Źrodło: kalisz.policja.govPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×