23 stycznia 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Przeładowany dostawczak z wyciekiem paliwa

Przeładowany dostawczak z wyciekiem paliwa

Dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej przeładowany o prawie 2 tony samochód dostawczy, z którego zbiornika paliwa wyciekał olej napędowy. Niesprawny pojazd został usunięty lawetą na parking strzeżony. Niezbędna była interwencja Straży Pożarnej.


We wtorek, 30 stycznia 2018 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu zatrzymali do kontroli na terenie Jeleniej Góry samochód dostawczy marki IVECO, którym przewożono alkohole. Pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony ważył w rzeczywistości 5,35 tony.


Okazało się, że to nie jedyny problem kierującego. Z baku pojazdu wyciekał olej napędowy. Wyciek był na tyle duży, że niezbędna była interwencja Straży Pożarnej w celu neutralizacji wycieku i zabezpieczenia terenu przed większym skażeniem. O zaistniałym fakcie powiadomiono również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze. Przybyli na miejsce kontroli strażacy wezwali wyspecjalizowaną firmę, która zajęła się neutralizacją zanieczyszczenia na odcinku kilkudziesięciu metrów.


W związku z ciągłym wyciekiem paliwa, którego nie mógł powstrzymać kierujący, niesprawny pojazd usunięto lawetą na parking strzeżony, wyznaczony przez prezydenta Jeleniej Góry.

źr. WITD we WrocławiuPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×