22 stycznia 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Rekordowe wyniki kontroli WITD

Rekordowe wyniki kontroli WITD

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu skontrolowali pojazdy o Dopuszczalnej Masie Całkowitej do 3,5 tony na punkcie wagowym w Nowym Mieście Nad Wartą. Zatrzymano 10 samochodów, a aż w 8 przypadkach stwierdzono przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej i wystawiono mandaty karne na kwotę 2700 złotych.

Rekordzista ważył ponad 5,5 tony, a więc przekroczył normę o ponad 2 tony. Ukarani kierowcy musieli zorganizować przeładunek pojazdów do uzyskania ich normatywności.

Wcześniej inspektorzy z oddziału w Lesznie zatrzymali do kontroli na drodze krajowej nr 32 w Granowie 5 busów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Ważenie pojazdów wykazało, że są przeładowane. Rekordzistą okazał się transportowy recydywista, który po raz kolejny został zatrzymany za przeciążenie pojazdu. Całkowita masa rzeczywista jego busa wyniosła aż 5,9 tony, czyli o 2,4 tony za dużo. Wszystkich kierowców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 2400 złotych i zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszenia, czyli przeładowania towarów na inne samochody.

Źródło: WITD Poznań

X Polecamy artykuł:
Psucie prawa


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×