23 stycznia 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Pijany kierowca ciężarówki staranował auta (VIDEO)

Pijany kierowca ciężarówki staranował auta (VIDEO)

Doszło do mrożącego krew w żyłach wypadku przy punkcie poboru opłat w Żdżarach. Pijany w sztok 54-letni Łotysz został sprawcą sporego karambolu, w wyniku którego zostało rannych dziesięć osób, a zniszczeniu uległo pięć aut. Na miejscu byli inspektorzy z oddziału konińskiego Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego (WITD) w Poznaniu.


Pijany Łotysz staranował na autostradzie A2 przy punkcie poboru opłat (PPO) w Żdżarach (na południe od Konina) pięć samochodów. Na filmie z kamer PPO i zdjęciach widać, jak rozpędzona ciężarówka z naczepą, jadąc z prędkością około 90 km/h, taranuje oczekujące przed PPO auta, potem ledwo wbija się między bramki, rozdziera plandekę naczepy i wprost wypycha znajdującą się przed nim białą furgonetkę, wgniatając jej tył. W końcu zjeżdża na prawe pobocze, łamiąc się w literę „L” i niszcząc przedni most zawieszenia pojazdu. Badanie u kierowcy-pijaka wykazało w jego organizmie 2,9 promila alkoholu. Zawieziono go do szpitala, a po opatrzeniu zatrzymali go policjanci. Rannych zostało kilka osób, początkowo dziesięć, a potem po rozpoznaniu wypadku mówiono już tylko o pięciu osobach. Obrażenia nie zagrażały ich życiu.


Jak ustalili inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Koninie, pojazd przewoził meble. Analiza danych cyfrowych odczytanych przez nich nie ujawniła naruszeń związanych z Ustawą o transporcie drogowym. Po zebraniu dokumentacji pojazdu przekazano ją Policji.


W zabezpieczeniu wypadku brały udział dwie załogi, w sumie czterech inspektorów z konińskiego oddziału WITD. Inspektorzy wezwali służby ratunkowe pod nr 112, pomagali w kierowaniu ruchem oraz w oględzinach uszkodzonych pojazdów wraz ze strażakami. Autostrada A2 została zablokowana na około cztery godziny, zorganizowano też objazdy.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×