23 marca 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym

Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym

Pamiętajmy, że dopuszczalna prędkość w terenie zabudowany wynosi do 50 km/h, jeżeli znaki drogowe nie stanowią inaczej. W godzinach od 23.00 do 5.00 w terenie zabudowanym można poruszać się z prędkością maksymalną 60 km/h. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym ustawodawca przewiduje mandat karny. Policjant może nałożyć mandat na kierowcę w wysokości od 50 zł do 500 zł – kwota obciążenia mandatem jest zależna od tego jak bardzo kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Przy przekroczeniu je o ponad 50 km/h zostanie odebrane mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Szczególną uwagę policjanci zwracają na kierowców na tzw. „piratów drogowych”, którzy swoim negatywnym zachowaniem na drodze powodują bardzo duże zagrożenie. 12 lutego przed godziną 17:00 ostrowscy policjanci prowadząc kontrole prędkości na terenie powiatu zauważyli samochód ciężarowy, gdzie kierujący jechał z nadmierną prędkością.

28-letni pirat drogowy pędził w terenie zabudowanym 103 km/h, stwarzając duże zagrożenie dla siebie i innych osób. Za przekroczenie prędkości kierujący samochodem ciężarowym stracił prawo jazdy.

Pamiętajmy, na drodze nie jesteśmy sami. Nasze nieodpowiedzialne zachowanie, pośpiech czy rozkojarzenie w połączeniu z coraz gorszą aurą może stać się przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń, które w konsekwencji zaważą na czyimś zdrowiu lub życiu.

Źródło: ostrow-wielkopolski.policja.gov.plPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×