23 marca 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Kilkadziesiąt ton niezabezpieczonej makulatury na ciężarówce

Kilkadziesiąt ton niezabezpieczonej makulatury na ciężarówce
Dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na autostradzie A4 ciężarówkę przewożącą makulaturę. Ładunek umieszczony na pojeździe nie był w żaden sposób zabezpieczony przed zmianą miejsca położenia. Wskutek tego mógł wypaść na jezdnię podczas gwałtownego hamowania pojazdu lub pokonywania ostrego zakrętu.

W poniedziałek, 26 lutego 2018 r. ok. godz. 8:00 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu na 156 kilometrze autostrady A4 zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik siodłowy z naczepą, należący do krajowego przewoźnika, którym przewożono odpad (makulaturę) z Polski do Niemiec. Podczas kontroli inspektorzy stwierdzili, że kilkadziesiąt ton ładunku nie zabezpieczono przed możliwością zmiany miejsca położenia.

Kierowca ciężarówki tłumaczył zaistniałą sytuację pośpiechem. Za stwierdzone wykroczenie został ukarany mandatem. Na polecenie inspektorów, przed wyruszeniem w dalszą trasę, zabezpieczył odpowiednio przewożony towar pasami, które znajdowały się w przestrzeni ładunkowej naczepy.

Przypominamy, że od jutra (28 lutego 2018 r.) będą obowiązywać nowe przepisy tj. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25 stycznia 2018 r. w sprawie sposobu przewozu ładunku (Dz. U z 2018 r. poz. 361), w którym zawarte są m.in. uregulowania dotyczące sposobów prawidłowego zabezpieczenia ładunku.

Rozporządzenie z 25 stycznia 2018 r.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×