17 stycznia 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Kobieta woziła pasażerów na podwójnym gazie

Kobieta woziła pasażerów na podwójnym gazie
0,28 promila alkoholu we krwi miała kierująca „busem" obsługującym regularny przewóz osób na terenie Małopolski. Podczas kontroli inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili również niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

W poniedziałek rano, 9 kwietnia 2018 r. na odcinku drogi krajowej nr 94 w Woli Dębińskiej (powiat brzeski) inspektorzy z tarnowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie zatrzymali do kontroli „busa", którym był wykonywany regularny przewóz osób na linii Złota – Brzesko. Badanie trzeźwości wykazało 0,14 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu przez kierującą, co odpowiada zawartości 0,28 promila alkoholu we krwi. W chwili zatrzymania do kontroli przewoziła 21 pasażerów. Swoim zachowaniem narażała ich oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Inspektorzy wezwali na miejsce kontroli policjantów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Brzesku zatrzymali prawo jazdy kierującej i przejęli dalsze czynności w tej sprawie. Dodatkowo inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu za niewłaściwy stan techniczny.
jagr./GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×