16 stycznia 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Kradzione osobówki na naczepie ciężarówki

Kradzione osobówki na naczepie ciężarówki

Trzy kradzione samochody osobowe, zasłonięte plandeką na naczepie litewskiej ciężarówki, jechały z Anglii do Litwy. Trefny transport zatrzymali do kontroli drogowej lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcą i pojazdami zajęli się dalej wezwani na miejsce policjanci.


W poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę, którą litewski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Anglii do Litwy.


Podczas kontroli przestrzeni ładunkowej naczepy okazało się, że znajdują się tam trzy samochody osobowe. Ze względu na uzasadnione podejrzenie, że mogą one pochodzić z kradzieży, inspektorzy wezwali na miejsce policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że auta te widnieją w policyjnej bazie danych jako utracone. W związku z tym kierowca ciężarówki oraz wszystkie pojazdy zostały zatrzymane do dyspozycji policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności w tej sprawie.


Dodatkowo, w wyniku analizy zapisów tachografu, inspektorzy ujawnili naruszenia przepisów o czasie pracy kierowców, za które ukarano szofera mandatami w łącznej wysokości 1 700 złotych. Natomiast wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 2 750 zł. Inspektorzy zatrzymali również dowód rejestracyjny od ciągnika siodłowego za pękniętą szybę przednią i brak tablicy rejestracyjnej z tyłu pojazdu.

jagr./GITD


X Polecamy artykuł:
Dodatkowe limity na luty

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×