17 stycznia 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Z miejsca kontroli odjechał na lawecie

Z miejsca kontroli odjechał na lawecie
Warmińsko-mazurscy inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej niesprawny technicznie samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony z popękaną ramą, którym przewożono artykuły spożywcze. Kierowca nie okazał do kontroli dowodu rejestracyjnego ani aktualnej polisy ubezpieczenia. Pojazd odjechał z miejsca kontroli na lawecie, a kierowca został ukarany mandatami.

Pojazd poruszający się drogą krajowa nr 16 przez Olsztyn zatrzymali do kontroli inspektorzy Sekcji Północno-Wschodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego we wtorek, 17 kwietnia 2018 r. Już na pierwszy rzut oka widać było, że jego stan techniczny może pozostawiać wiele do życzenia. Inspektorzy nie mylili się, stwierdzając liczne i poważne usterki, które stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym.

Podczas kontroli stanu technicznego wyszło na jaw, że pojazd ma skorodowaną i pękniętą ramę nośną oraz elementy mocowania zabudowy. Ponadto wykryto nadmierne luzy w układzie zawieszenia, zużyty bieżnik opon na pierwszej osi, potłuczony klosz tylnej lampy zespolonej i niesprawny sygnał dźwiękowy. Z powodu usterek zawieszenia był przechylony na prawą stronę.

Dodatkowo okazało się, że zatrzymany do kontroli samochód dostawczy nie posiadał aktualnych badań technicznych. Ich termin upłynął w styczniu bieżącego roku.

Inspektorzy ukarali kierującego mandatami za zły stan techniczny pojazdu oraz nieokazanie do kontroli wymaganych dokumentów. Z powodu złego stanu technicznego wydali również zakaz dalszej jazdy. Niesprawny dostawczak odjechał z miejsca kontroli na lawecie.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×