17 stycznia 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

SG odzyskała 3 pojazdy o wartości ponad 600 tys. złotych

SG odzyskała 3 pojazdy o wartości ponad 600 tys. złotych
19 czerwca 2018 r. patrol funkcjonariuszy zatrzymał do kontroli samochód marki Jeep Grand Cherokee. Kierowca, 39-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego nie tylko nie posiadał żadnych dokumentów pojazdu, ale nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. W wyniku dokonanych sprawdzeń ustalono, że pojazd figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako skradziony na terytorium Niemiec. Kierowca został zatrzymany.

Wartość szacunkowa skradzionego auta, została określona na kwotę 200.000 zł. Mężczyzna za prowadzenie pojazdu pomimo braku uprawnień ukarany został mandatem karnym, a następnie wraz z odzyskanym pojazdem przekazany funkcjonariuszom z KPP w Słubicach.

Funkcjonariusze SG wytypowali do kontroli wjeżdżający do naszego kraju pojazd ciężarowy marki Mercedes Actros typu betoniarka. Kierowca jednak nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg, do którego dołączył pojazd funkcjonariuszy Izby Celno-Skarbowej. Kierowca betoniarki w pewnym momencie skręcił w polną drogę, porzucił pojazd i pieszo usiłował zbiec . Po krótkim pościgu został zatrzymany. Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Pojazd, którym uciekał, posiadał wyłamana stacyjkę. Zatrzymanego mężczyznę wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom Policji ze Słubic.

21 czerwca br. patrol funkcjonariuszy z Placówki SG w Świecku pełnił służbę na drodze krajowej nr 2 w okolicy byłego przejścia granicznego w Świecku. Funkcjonariusze skierowali do kontroli jadący od strony Niemiec samochód osobowy marki Toyota Rav 4. Kierowca auta nie zastosował się jednak do wyraźnych sygnałów do zatrzymania dawanych przez mundurowych i oddalił się z dużą prędkością w kierunku Poznania.

Funkcjonariusze podjęli pościg, ale kiedy toyota skręciła w kierunku pobliskiego lasu utracili kontakt wzrokowy z pojazdem. Po chwili zauważyli ścigany samochód, który porzucono w lesie. Poszukiwania kierowcy w pobliskiej okolicy nie przyniosły rezultatu. Sprawdzenia dokonane w bazach danych potwierdziły, że samochód został skradziony na terytorium Niemiec. Wartość odzyskanej toyoty wynosi 130 tysięcy złotych. Pojazd przekazano policjantom z Sulęcina, którzy dalej poprowadzą sprawę.


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×