22 stycznia 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Przewóz osób bez licencji

Przewóz osób bez licencji
Kierowcę przewożącego zarobkowo osoby z lotniska w Balicach do centrum Krakowa bez wymaganej licencji oraz niezgodnie z ustawą o transporcie drogowym zatrzymali do kontroli małopolscy inspektorzy transportu drogowego.

29 maja 2018 r. podczas działań prowadzonych na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach, uwagę inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie zwrócił samochód osobowy typu „bus". Zaczęli bowiem podejrzewać, że pojazdem tym jest wykonywany zarobkowy przewóz osób bez wymaganych uprawnień.

Przypuszczenia doświadczonych inspektorów były jak najbardziej uzasadnione. Gdy zatrzymali samochód do kontroli drogowej okazało się, że kierujący nim świadczy zarobkowy przewóz osób z lotniska w Balicach do centrum Krakowa bez licencji oraz niezgodnie z źr.o transporcie drogowym.Kontrolowany pojazd nie spełniał bowiem wymogu konstrukcyjnego dla realizowania przewozów okazjonalnych.

Za popełnione naruszenie inspektorzy wszczęli wobec przewoźnika postępowanie administracyjne, które jest zagrożone karą w wysokości 10 tysięcy złotych.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×