16 listopada 2018

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Kibice z Erytrei, Pakistanu i Nigerii zatrzymani na granicy

Kibice z Erytrei, Pakistanu i Nigerii zatrzymani na granicy
W miniony weekend na drogowych przejściach granicznych, funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG zatrzymali 6 cudzoziemców, którzy usiłowali wjechać do Polski. Byli to obywatele Erytrei, Pakistanu i Nigerii.

Pierwsze trzy osoby zatrzymano 30 czerwca na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Podczas odprawy okazało się, że kibice z Erytrei nie mają dokumentów uprawniających do wjazdu na terytorium RP. 37-letnia kobieta oraz 40 i 16-letni mężczyźni myśleli, że przekroczą granicę posługując się paszportem FAN-ID. Pasażerowie samochodu osobowego marki Peugeot chcieli najpierw zwiedzić Polskę, a następnie pojechać do Niemiec.


Tego dnia na przejściu w Gronowie zatrzymano też 32-letniego obywatela Pakistanu. Cudzoziemiec z paszportem kibica postanowił  odwiedzić znajomego w Warszawie.

Natomiast dwóm kolejnym kibicom, tym razem z Nigerii, funkcjonariusze z PSG w Braniewie przerwali podróż 1 lipca. Pasażerowie autobusu rejsowego przedstawili do kontroli granicznej sfałszowane polskie wizy. Dokumenty podrobione były na wzór oryginalnych. Obcokrajowcy odpowiedzą za usiłowanie przekroczenia granicy przy ich użyciu.
X Polecamy artykuł:
Nadchodzi zima dla kierowców


Wszyscy cudzoziemcy otrzymali decyzję o odmowie wjazdu do Polski i zostali przekazani stronie rosyjskiej.
Z poważaniem,

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×