23 lipca 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Kierowca z Białorusi czy Rosji?

Kierowca z Białorusi czy Rosji?
Białoruski kierowca parokrotnie naruszył normy czasu pracy posługując się dwoma kartami kierowcy: swoją i kartą obywatela Rosji – ustalili podczas kontroli podkarpaccy inspektorzy ITD.

Kierowca z Białorusi przewoził ciężarówką należącą do rosyjskiego przewoźnika orzechy z Turcji do Rosji. Został zatrzymany do kontroli w Jaworniku, na drodze krajowej nr 19 przez podkarpackich inspektorów ITD. Po dokładnej analizie czasu pracy i dokumentów przewozowych wyszło na jaw oszustwo. Białorusin fałszował czas pracy posługując się nie tylko swoją, ale też kartą należącą do innego, rosyjskiego kierowcy.

W poszczególnych dniach szofer naruszył normy prowadzenia pojazdu bez wymaganych przerw. Jechał przez ok. 6 godzin, podczas gdy - w myśl prawa - jazda bez przerwy może trwać maksymalnie 4 godziny i 30 minut.

Kierowca oszukiwał także podczas odbierania odpoczynku dobowego. W poszczególnych dniach skrócił odpoczynek o ok. 2 godziny. Kontrolujący stwierdzili również kilkukrotne przekroczenia norm związanych z odpoczynkiem tygodniowym oraz jazdą dzienną.

Szofer dostał 2000 złotych mandatu. Karta rosyjskiego kierowcy została z kolei zatrzymana przez inspektorów ITD i przekazana do jednostki, która ją wydała. Wobec rosyjskiego przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą administracyjną w kwocie 4700 zł.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×