16 czerwca 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Niesprawny autobus miał przewozić dzieci

Niesprawny autobus miał przewozić dzieci
Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i wydaniem zakazu dalszej jazdy zakończyła się kontrola drogowa niesprawnego autobusu, którym miały podróżować dzieci.

Pojazd został zatrzymany w czwartek (27 września) na odcinku drogi krajowej nr 94 w miejscowości Zederman (powiat olkuski) przez patrol Sekcji Południowej Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej GITD.

Podczas kontroli autobusu inspektorzy zauważyli szereg rażących usterek stanu technicznego, które wpływały na bezpieczeństwo jazdy i zagrażały środowisku. W pojeździe stwierdzono nieszczelny układ pneumatyczny (jeden z manometrów wskazywał zero),  wycieki płynów eksploatacyjnych i uszkodzenie układu wydechowego. Ponadto jedna z kontrolek ostrzegawczych na desce rozdzielczej wskazywała usterkę układu ABS (wspomagającego hamowanie).

Lista zastrzeżeń inspektorów była znacznie dłuższa. Część szyb bocznych autobusu, wykonanych z plastiku, nie posiadało stosownej homologacji. Spore wątpliwości budziło również mocowanie foteli pasażerów oraz ich ilość niezgodna z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Konsekwencją przeprowadzonej kontroli drogowej było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Z uwagi na liczne i poważne usterki, inspektorzy wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×