16 czerwca 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Nocne kontrole na lubuskich drogach

Nocne kontrole na lubuskich drogach
13 przeładowanych busów, dwie zbyt wysokie ciężarówki i nietrzeźwy kierowca używający niedozwolonego magnesu - to efekty kontroli przeprowadzonych jednej nocy przez inspektorów transportu drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego.

Podczas nocnych działań, lubuscy inspektorzy ITD zatrzymali dwie zbyt wysokie ciężarówki i 13 przeciążonych samochodów dostawczych. Stwierdzili również, że kierowca jednego z kontrolowanych pojazdów używał niedozwolonego magnesu w celu fałszowania swojego czasu pracy.

Nie był to jedyny problem tego szofera. Okazało się bowiem, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało 0,53 mg/l (ponad 1,1 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca przyznał inspektorom, że przed wyjazdem w trasę wypił 0,5 litra wódki. Nietrzeźwym szoferem zajęli się policjanci wezwani na miejsce kontroli.

Kierowców, którzy popełnili wykroczenia, inspektorzy ukarali mandatami. Natomiast wobec przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Dwie zbyt wysokie ciężarówki zostały usunięte z drogi, a kierowcom przeładowanych samochodów dostawczych zakazano dalszej jazdy do czasu rozładowania nadmiaru towarów.
źr. GITD


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×