23 stycznia 2020

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Ujawnione sfałszowane dowody rejestracyjne pojazdów

Ujawnione sfałszowane dowody rejestracyjne pojazdów
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili podrobiony rosyjski i polski dowód rejestracyjny pojazdu.

Wczoraj na drogowym przejściu granicznym w Bezledach do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski stawił się 28–letni obywatel Rosji. Kierowca samochodu osobowego marki Nissan przedstawił do kontroli dowód rejestracyjny pojazdu. Funkcjonariusz Straży Granicznej nabrał podejrzeń co do autentyczności dokumentu. Szczegółowa analiza potwierdziła, że blankiet został podrobiony na wzór oryginalnego.

Trzy dni wcześniej również ujawniono podrobiony dowód rejestracyjny. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie w gminie Ostróda skontrolowali dokumenty 44-letniego kierowcy osobowego audi. Okazało się, że data ważności badań technicznych pojazdu została przerobiona.

Dowody rejestracyjne obu pojazdów zostały zabezpieczone. Dalsze czynności wobec obywatela Rosji prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach, a drugą sprawą zajęli się policjanci z KPP w Ostródzie.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×