25 maja 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Nieuczciwi przewoźnicy zatrzymani w Lublinie

Nieuczciwi przewoźnicy zatrzymani w Lublinie
Lubelska Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała kolejnych kierowców samochodów osobowych, którzy świadczyli zarobkowy przewóz osób z pominięciem obowiązujących przepisów. 

Inspektorzy z Lublina prowadzą na terenie miasta wzmożone działania, które mają na celu eliminowanie szarej strefy z rynku przewozu osób.

W czwartek patrole ITD skontrolowały kolejnych szoferów, którzy świadczyli usługę zarobkowego przewozu osób za pośrednictwem aplikacji elektronicznej. Obaj nie posiadali licencji, która uprawnia do wykonywania takich przewozów. Nie okazali również wymaganego orzeczenia lekarskiego i psychologicznego.

Jednym z kontrolowanych był obywatel Ukrainy i zarazem student jednej z lubelskich uczelni wyższych. W związku z tym na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy sprawdzą czy mężczyzna legalnie przebywa i pracuje w Polsce.

Pojazd został usunięty z drogi na wyznaczony parking strzeżony, ponieważ kierujący obcokrajowiec nie uiścił wymaganej prawem kaucji w wysokości 14 tysięcy złotych na poczet przewidywanej kary pieniężnej. Będzie tam przechowywany przez 30 dni. Jeśli w tym czasie kaucja nie zostanie wpłacona, ciężarówka będzie podlegać licytacji, a środki uzyskane ze sprzedaży auta zostaną zaliczone na poczet należności Skarbu Państwa.

Kolejna kontrola dotyczyła obywatela Polski. Kierowca użytkował zarejestrowane w Irlandii bmw z kierownicą umieszczoną po prawej stronie. W tym przypadku mężczyźnie również grozi kara pieniężna w wysokości 14 tys. zł.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×