25 maja 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Wspólne kontrole ITD i BAG

Wspólne kontrole ITD i BAG
Dolnośląscy inspektorzy transportu drogowego kontrolowali ciężarówki wspólnie z kolegami po fachu z Niemiec. Współpraca miała na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także służyła wymianie doświadczeń i praktyk podczas kontroli.

Polskich inspektorów ITD wraz z ich odpowiednikami z niemieckiego BAG (Bundesamt fur Guterwerkehr) z oddziału w Dreźnie można było spotkać we wtorek (27 listopada) na dolnośląskim odcinku autostrady A4 i po zachodniej stronie granicy.

Podczas kontroli dolnośląscy inspektorzy zaprezentowali swoje pojazdy i ich wyposażenie oraz mobilną linię diagnostyczną, która umożliwia przeprowadzenie szczegółowej kontroli stanu technicznego pojazdu. Inspektorzy BAG opowiedzieli o projekcie pojazdu służbowego, który ma być wyposażony w urządzenia służące do zdalnego pobrania danych z tachografu.

Pobieranie danych na odległość związane jest z wejściem do użytku od połowy 2019 roku nowych tachografów, umożliwiających kontrolę danych podczas jazdy. Nowe pojazdy służbowe mają znaleźć się na wyposażeniu BAG w najbliższym czasie.

Współpraca ITD i BAG daje możliwość wymiany doświadczeń, pokazuje też, że polscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego dysponują dużą wiedzą i stanowią cenny kontakt dla zagranicznych służb.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×