25 maja 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Ukarani pracodawcy

Ukarani pracodawcy
Sądy Rejonowe w Ełku i Olecku wydały w listopadzie wyroki skazujące pracodawców na grzywny za doprowadzenie cudzoziemców do nielegalnego wykonywania pracy.

Mieszkaniec z powiatu ełckiego współdziałając z firmami z Warszawy i Gdańska doprowadził 46 cudzoziemców do nielegalnego wykonywania pracy. Sąd Rejonowy w Ełku wymierzył mężczyźnie, działającemu na rzecz tych zakładów pracy karę grzywny łącznie 9 tys. zł. A Sąd Okręgowy w Suwałkach utrzymał wyrok w mocy.

Natomiast Sąd Rejonowy w Olecku ukarał grzywną obywatela Ukrainy, który powierzył nielegalną pracę 12 rodakom. Teraz właściciel firmy musi zapłacić karę grzywny w wysokości 3 tys. zł.

Sąd Rejonowy w Ełku wymierzył grzywnę w kwocie 3 300 zł obywatelce Ukrainy-która jako właściciel firmy na terenie powiatu ełckiego zatrudniała nielegalnie 10 cudzoziemców. Kwotą 3 tys. zł została ukarana Ukrainka – koordynatorka ds. zatrudniania obcokrajowców, działająca w tej firmie. Nie dość, że sama nie posiadała dokumentów, uprawniających ją do legalnej pracy, to kierowała swoich rodaków do pracy na czarno.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×