18 czerwca 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Wieści z pogranicza

Wieści z pogranicza
Funkcjonariusze SG z drogowego przejścia granicznego w Budomierzu zatrzymali ob. Rosji poszukiwanego na podstawie czerwonej noty Interpolu.

23 grudnia w trakcie odprawy granicznej na wyjazd z Polski, funkcjonariusze z przejścia drogowego w Budomierzu zatrzymali 28-letniego ob. Federacji Rosyjskiej poszukiwanego na podstawie czerwonej noty Interpolu.

Mężczyzna od roku był poszukiwany przez rosyjski wymiar sprawiedliwości za przestępstwa narkotykowe. Czerwona nota oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Zgodnie z obowiązującą procedurą, Rosjanin zostanie przekazany Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu, a do momentu wszczęcia procedury ekstradycyjnej, będzie przebywać w areszcie.

Od początku 2018 roku, na granicy polsko-ukraińskiej funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zrealizowali ponad 2 tys. zleceń dotyczących zatrzymania osób figurujących w bazach danych SIS. Oprócz tego zatrzymano ponad 120 osób poszukiwanych przez Interpol, w tym siedmiu poszukiwanych na podstawie czerwonej noty Interpolu.

Kradziona w Anglii koparka zatrzymana na granicy w Korczowej
Funkcjonariusze SG z Korczowej w trakcie kontroli pojazdów na kierunku wyjazdowym z Polski ujawnili przewożoną na naczepie ciężarówki kradzioną koparkę. Wartość maszyny oszacowano na 130 tys. zł.
27 grudnia, po północy, funkcjonariusze z przejścia granicznego w Korczowej ujawnili przewożoną na naczepie ciężarówki kradzioną koparkę.

Ciężarówką kierował 34-letni Polak. Jak się okazało, transportowana koparka (marki JCB ) była przedmiotem kradzieży w Wielkiej Brytanii. Ujawniono, że w miejsce oryginalnego numeru VIN wprowadzony został nowy. Maszyna figurowała w bazie Interpol jak kradziona. Kierowca zapytany o pochodzenie koparki, oświadczył, że miał jedynie towar przetransportować z Wielkiej Brytanii na Ukrainę.

Na podkarpackiej granicy państwowej, od początku 2019 roku, zatrzymano 173 sztuki różnego rodzaju kradzionych pojazdów i maszyn o szacunkowej wartości przekraczającej 7,5 mln zł.

mjr SG Elżbieta PIKOR
rzecznik prasowy
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×